Суд розглядатиме спочатку суперечку між фігурантами "справи Галантерника"

15 листопада 2022 р. 10:10

Суд розглядатиме спочатку суперечку між фігурантами "справи Галантерника"

Фото: Дом. Риа

Господарський суд Одеської області 25 листопада планує почати розгляд справи за позовом Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (Концерн РРТ) до товариства з обмеженою відповідальністю "ФПГ "Будова", Одеської обласної прокуратури та Одеської міської ради, повідомляє Інтент

Як зазначається в матеріалах справи, у вересні 2022 року Концерн вирішив долучитися до суперечки, яка точилася між товариством з обмеженою відповідальністю "ФПГ "Будова" з одного боку та прокуратурою й мерією з іншого через земельну ділянку на вулиці Жаботинського, 54-А та Люстдорфська дорога, 55-Д в Одесі, які міська рада об’єднала в одну.

Концерн просить: 

  • Припинити право постійного користування прокуратурою Одеської області земельною ділянкою по вулиці Жаботинського, 54-А;
  • Визнати недійсною угоду, укладену між прокуратурою Одеської області та ТОВ "ФПГ "Будова", про дольову участь у будівництві.

Суд задовільнив клопотання Концерну РРТ та залучив його до справи в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору.

При цьому, суд зазначив, що позовні вимоги Концерну РРТ тотожні позовним вимогам товариства з обмеженою відповідальністю "ФПГ "Будова", викладеним у двох пунктах прохальної частини первісного позову тож вирішив доцільним розглядати обидва позови спільно.

Оскільки 3 листопада ТОВ «ФПГ Будова», Концерн РРТ та Управління Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в Одеській області, яке разом із Концерном РРТ долучилося до справи в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, клопотали про розгляд справи з початку, суд вирішив призначити підготовче засідання.

У листопаді 2021 року товариство з обмеженою відповідальністю "ФПГ "Будова" звернулося до Господарського суду Одеської області     з позовом до Одеської міської ради та Одеської обласної прокуратури. 

Компанія вимагала: 

  • Визнати незаконними та скасувати пунктів 3 та 4 Рішення Одеської міської ради від 7 грудня 2016 року "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 3,5 га за адресою: вул. Жаботинського (в районі буд. №54), присвоєння нової адреси та надання її в постійне користування Прокуратурі Одеської області";
  • Визнати незаконними та скасувати пунктів 3 та 4 Рішення Одеської міської ради від 26 липня 2017 року "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, зміну цільового призначення та передачу в постійне користування Прокуратурі Одеської області земельної ділянки, площею 0.5 га за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога, 55-Д";
  • Припинити право постійного користування Прокуратури Одеської області на земельну ділянку кадастровий номер на вул. Жаботинського, земельна ділянка 54-А, яке виникло на підставі вищевказаних рішень Одеської міської ради;
  • Визнати недійсними укладені між Прокуратурою Одеської області та товариством з обмеженою відповідальністю "ФПГ "Будова": договори про дольову участь у будівництвах на их ділянках;
  • Зобов`язати Одеську міську раду продати або передати в користування (оренду, суперфіцій, емфітевзис) окремим лотом на конкурентних засадах (на земельних торгах) земельну ділянку на Жаботинського, 54-А.

У грудні 2021 року Господарський суд Одеської області прийняв до розгляду позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "ФПГ "Будова"" до Одеської обласної прокуратури та відкрив провадження.

Компанія у позові до Одеської обласної прокуратури вимагала від останньої виконання умов договору про дольову участь у будівництві, а саме вчинити дії з отримання сертифікатів про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта: "Будівництво житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, підземним та наземним гаражами (перша та третя черги будівництва) за адресою: м. Одеса, вул. Жаботинського, 54-А".

Зазначимо, що це будівництво фігурує в кримінальній справі Національного антикорупційного бюро, за якою заочно заарештували одеського бізнесмена Володимира Галантерніка. 

Слідство вважає його організатором у створенні злочинної організації і незаконному заволодінні землею територіальної громади Одеси, яка завдала збитків громаді обсягом більше ніж 558 мільйонів гривень. У цій справі фігурує й мер Одеси Геннадій Труханов.

10 листопада Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду лишила в силі заставу колишньому прокурору Одеської області Олегу Жученку у розмірі 2 мільйонів 616,9 тисяч гривень. 

Також у листопаді бенефіціарний власник одеського колективного підприємства "Будова" Дмитро Дімарський поскаржився, що для сплати застави в розмірі майже 60 мільйонів гривень йому доведеться ліквідувати групу компаній.