Суд визнав незаконним порядок проведення сесій Одеської міської ради онлайн

08 грудня 2022 р. 11:43

Суд визнав незаконним порядок проведення сесій Одеської міської ради онлайн

Зображення: Інтент

Одеський окружний адміністративний суд визнав протиправним та нечинним розпорядження Одеського міського голови "Про затвердження Порядку проведення дистанційних засідань Одеської міської ради в умовах воєнного стану".

Відповідне рішення суду Інтенту надала депутатка Жанна Мандриченко, яка виступала позивачкою у цій справі

Суд вирішив, що жодна законодавча норма, яка зазначена у розпорядженні не передбачає проведення дистанційних засідань під час правового режиму воєнного стану.

У документі наголошується, що вчинення державним органом чи його посадовою особою дій у межах компетенції, але непередбаченим способом, у непередбаченій законом формі або з виходом за межі компетенції є підставою для визнання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними.

Таким чином, прийняття спірного розпорядження міським головою Одеси Геннадія Труханова з порушенням ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 6 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України дає підстави суду для висновку про його протиправність. 

Суд також наголосив, що у статті 26 Регламенту Одеської міської ради VIII скликання, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 2 грудня 2020 року встановлено, що рішення ради приймаються шляхом відкритого поіменного голосування картками за допомогою електронної системи підрахунку голосів.

Відкрите поіменне голосування за допомогою електронної системи підрахунку голосів дозволяє здійснювати фіксацію (в тому числі друкування) персональних результатів голосування кожного депутата.

Щодо розпорядження "Про скликання та проведення дистанційного засідання XІV сесії Одеської міської ради VІІІ скликання", то вимогу про визнання його протиправним суд відхилив через те, що пленарне засідання XІV сесії Одеської міської ради вже відбулося, а тому розпорядження Одеського міського голови від 17 червня 2022 року вичерпало свою дію.

Суддя вирішив, що скасування або визнання нечинним цього розпорядження ніяким чином не вплине на права або обов’язки Жанни Мандриченко.

Перша сесія під час воєнного стану відбулася 29 червня. Тоді голова Одеського КВУ Анатолій Бойко назвав засідання міської ради найганебнішим на своїй пам'яті. 

А все через "гібридний формат" проведення, коли частина депутатів була підключена через відеоконференцію, що на його думку є юридично суперечливим, а морально - абсолютно неприйнятним, бо депутати мають бути в місті, разом зі своїми виборцями, піклуватись про яких вони обіцяли на виборах.

Проведення сесії міської ради в режимі "мікс" викликала критику і в обранців з фракції "Європейської солідарності". Депутати цієї політсили, які були присутні на сесії, просто покинули залу засідань.