Суд взяв ексголову Верховного Суду під варту із заставою більше 100 мільйонів

19 травня 2023 р. 09:58

Суд взяв ексголову Верховного Суду під варту із заставою більше 100 мільйонів

Фото: Центр протидії корупції

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 107 мільйонів 360 тисяч гривень застави колишньому голові Верховного Суду Всеволоду Князєву

Про це йдеться у повідомленні Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Всеволода Князєва взяли під варту у залі суду й він перебуватиме у слідчому ізоляторі до 14 липня включно, якщо не внесе заставу

В разі внесення застави на суддю покладуть низку процесуальних обов'язкиів, порушення яких призведе до повернення під варту із втратою грошей застави. 

Зазвичай це такі обов'язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора чи суду;  
  • не відлучатися із міста Києва без дозволу детектива, прокурора або суду; 
  • повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;  
  • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваним у справі та свідками; 
  • здати на зберігання до територіального підрозділу ДМС свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і вʼїзд в Україну; 
  • носити електронний засіб контролю. 

Також слідчий суддя відправив до СІЗО й адвоката Олега Горецького, якого вважають поплічником Всеволода Князєва. Йому також призначили заставу, але меншу ніж судді - 80 мільйонів гривень. В разі не внесення застави він пробуде під вартою до 13 липня. 

  18 травня Вища рада правосуддя дала згоду на тримання під вартою ексголови Верховного Суду. 

 Також відомо, що прокурори просили зробити відкритим засідання щодо питання Князєва у ВРП. Князєв та його адвокати наполягали на закритому засіданні через те, що справа стосується Верховного Суду і може містити державну таємницю. За рішенням ВРП пряму трансляцію заборонили, проте засідання залишили відкритим для участі преси.

17 травня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду відмовив у задоволенні скарги сторони захисту на затримання колишнього Голови Верховного Суду Всеволода Князєва. 

Рішення 17 травня ухвалив слідчий суддя ВАКС Олег Федоров. Суд визнав скаргу необґрунтованою, а затримання законним.

15 травня детективи Національного антикорупційного бюро України затримали голову Верховного суду України за підозрою в отриманні хабаря на суму 2,7 мільйона доларів США.

16 травня Пленум Верховного суду України висловив недовіру Всеволоду Князєву у зв'язку з оприлюдненням НАБУ повідомлення про імовірне вчинення суддею корупційних діянь.

Як повідомив під час брифінгу директор НАБУ Семен Кривоніс, Всеволод Князєв та низка інших суддів ВС отримали неправомірну вигоду за ухвалення рішення на користь власника фінансової групи "Фінанси та кредит" Костянтина Жеваго.