Уродженець Одещини та один з найбагатших українців загинув від обстрілу Миколаєва

31 липня 2022 р. 12:02

Уродженець Одещини та один з найбагатших українців загинув від обстрілу Миколаєва

Генеральний директор сільськогосподарського підприємства "Нібулон" та віцепрезидент Української зернової асоціації Олексій Вадатурський загинув під час обстрілу Миколаєва росіянами вночі 31 липня разом із дружиною. 

Про це повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

"Вночі внаслідок обстрілу міста трагічно загинули Герой України, генеральний директор компанії "Нібулон" Олексій Опанасович Вадатурський та його дружина Раїса Михайлівна Вадатурська. Олексій Опанасович зробив багато для Миколаївщини, багато для України. Його внесок у розвиток аграрної та суднобудівної галузі, розбудову регіону неоцінений", - написав голова ОВА.

Ворожий боєприпас влучив у будинок подружжя. 

Олексій Вадатурський народився у селі Бендзари, колишнього Балтського району (наразі після адміністративної реформи входить до Подільського району, - ред), Одеської області.

У 1971 році закінчив Одеський технологічний інститут ім. М. В. Ломоносова (зараз - Одеська національна академія харчових технологій, - ред).

У 1980-1991 — начальник виробничого відділу, заступник начальника Миколаївського обласного управління хлібопродуктів.

З 1991 року — беззмінний генеральний директор агрохолдингу "Нібулон" з вирощування сільськогосподарських культур із застосуванням зарубіжних технологій і високопродуктивної імпортної техніки, розвитком племінного тваринництва та будівництва суден.

У 2012 році журнал "Фокус" розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він разом із сином-компаньйоном Андрієм Вадатурським посів дванадцяте місце (земельний банк — 80 тис. га).

У рейтингу журналу "НВ" "ТОП-100 найбагатших українців", опублікованому у жовтні 2019 року, статки оцінено у 474 млн дол. США (зменшення на 14% порівняно із 2018 роком); це 14 місце рейтингу.

У червні 2020 року Forbes Україна помістив Вадатурського на 15 місце у рейтингу найбагатших українців, оцінивши його капітал в 450 млн доларів.