Уряд призначив директора НАБУ з одеським бекграундом

06 березня 2023 р. 12:58

Уряд призначив директора НАБУ з одеським бекграундом

Фото: Державна інспекція архітектури та містобудування України

Новим директором Національного антикорупційного бюро України призначено Семена Кривоноса. Його обрали одноголосно на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України 6 березня, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, цьому процесу передував прозорий конкурс, за підсумками якого комісія, що, зокрема, складалась і з міжнародних партнерів, визначила трьох кандидатів на посаду директора НАБУ.

Тепер Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС, які були визначені при отримані статусу кандидата. Із призначення директора НАБУ ми також маємо повністю сформовану та незалежну антикорупційну інфраструктуру
Денис Шмигаль.

4 березня стало відомо, що комісія з проведення конкурсу на зайняття посади директора Національного антикорупційного бюро України затвердила фінальну трійку.

Фіналістами стали:

  • Сергій Гупяк - керівник одного з відділів територіального управління ДБР у Хмельницькому;
  • Семен Кривонос - голова Державної інспекції архітектури та містобудування;
  • Роман Осипчук - керівник Управління внутрішнього контролю НАБУ.

Рішення підтримали лише чотири члени комісії із шести: Микола КучерявенкоКирило ЛегкихДраго Кос та Повілас Малакаускас. Не підтримали фінальну трійку колишня агентка ФБР Карен Грінавей та адвокат Олексій Савчук.

В пресцентрі НАБУ повідомляли, що завданням комісії було оцінити доброчесність, професійний досвід, знання та якості кандидатів з метою визначення трьох фіналістів; забезпечити прозорий і справедливий підхід до відбору нового директора НАБУ та слугувати незалежним арбітром для учасників конкурсу.

Комісія врахувала досвід проведення попередніх конкурсів на керівні посади в органи державної влади та поєднала етапи конкурсу з вимогами, передбаченими Законом України про НАБУ.

Зокрема, на першому етапі збору документів було отримано 78 пакетів документів, опрацьовано на відповідність вимогам конкурсу і допущено до наступного етапу 74 кандидати. Другий етап тестування складався із серії тестів, як то тестування на знання законодавства, тестування на загальні здібності та навички, оцінювання особистісних компетенцій та виконання практичного завдання.

Зазначимо, що Семен Кривонос з 2011 по 2015 роки працював в територіальних органах Міністерства юстиції в Одеській та Київській областях. Наприкінці 2015 року обійняв посаду першого заступника начальника Одеської митниці ДФС, де працював до 2016 року.

У 2016 році Семен Кривонос виграв конкурс на посаду директора Одеського територіального управління НАБУ. Від посади відмовився та повернувся працювати в митницю.

Журналісти "Схем" зазначають, що Семен Кривонос знайомий із чинним заступником голови Офісу президента Олексієм Кулебою. Коли Кулеба працював у Київській міській державній адміністрації, дружина Кривоноса – працювала разом з ним.

Зараз кандидат – голова Державної інспекції архітектури та містобудування України – інституції, яка, зокрема, видає ліцензії на будівництво. Михайло Саакашвілі раніше писав, що на цю посаду Кривоноса повністю підтримав нинішній голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Як з’ясували "Схеми", з кандидатом насправді було пов’язано дві різні справи з хабарями на одну і ту ж суму – 120 тисяч доларів. У одній він був викривачем, і її ще торік розслідувало НАБУ.

Інша справа – у 2014 році, її розслідувала СБУ. Відповідно до судового реєстру, голова однієї з сільрад Обухівського району Київщини, начебто вступивши у злочинну змову, в тому числі з керівником реєстраційної служби місцевого управління юстиції, вимагав неправомірну вигоду за виділення земельної ділянки – у розмірі 120 тисяч доларів.

Свою відмову від посади голови НАБУ в Одеській області Семен Кривонос пов’язував саме з публікаціями у ЗМІ про справу начебто об отриманні хабаря. 

1 березня стало відомо, що деякі представники сторони захисту знову не з'явились до суду на засідання у справі про заволодіння 93 мільйонами гривень міського бюджету Одеси під час придбання адміністративної будівлі заводу "Краян"  за завищеною ціною, через що слухання було вкотре перенесено. 

Наступне засідання призначено на 14 березня, повідомляє Центр протидії корупції. Аналітики ЦПК не виключають, що таким чином справу намагаються затягнути доки не завершаться строки давності. 

Суд обрав запобіжний захід адвокату-співучаснику у підбурюванні до підкупу антикорупціонерів у вигляді застави на суму 2 мільйони 684 тисячі гривень. Про це повідомили в пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.