Юрист, якій працював в Одесі, потрапив до фіналу конкурсу з обрання директора НАБУ

04 березня 2023 р. 16:15

Юрист, якій працював в Одесі, потрапив до фіналу конкурсу з обрання директора НАБУ

Фото: slovoidilo.ua

Комісія з проведення конкурсу на зайняття посади директора Національного антикорупційного бюро України затвердила фінальну трійку, повідомляють в бюро.

Фіналістами стали:

  • Сергій Гупяк - керівник одного з відділів територіального управління ДБР у Хмельницькому.
  • Семен Кривонос - голова Державної інспекції архітектури та містобудування.
  • Роман Осипчук - керівник Управління внутрішнього контролю НАБУ.

З-поміж цієї трійки уряд і призначить директора НАБУ. Рішення підтримали лише чотири члени комісії із шести: Микола Кучерявенко, Кирило Легких, Драго Кос та Повілас Малакаускас. Не підтримали фінальну трійку колишня агентка ФБР Карен Грінавей та адвокат Олексій Савчук.

В пресцентрі НАБУ повідомляють, що завданням комісії було оцінити доброчесність, професійний досвід, знання та якості кандидатів з метою визначення трьох фіналістів; забезпечити прозорий і справедливий підхід до відбору нового директора НАБУ та слугувати незалежним арбітром для учасників конкурсу.

Комісія врахувала досвід проведення попередніх конкурсів на керівні посади в органи державної влади та поєднала етапи конкурсу з вимогами, передбаченими Законом України про НАБУ.

Зокрема, на першому етапі збору документів, було отримано 78 пакетів документів, опрацьовано на відповідність вимогам конкурсу і допущено до наступного етапу 74 кандидати. Другий етап тестування складався із серії тестів, як то тестування на знання законодавства, тестування на загальні здібності та навички, оцінювання особистісних компетенцій та виконання практичного завдання.

Зазначимо, що Семен Кривонос з 2011 по 2015 роки працював в територіальних органах Міністерства юстиції в Одеській та Київській областях. Наприкінці 2015 року обійняв посаду першого заступника начальника Одеської митниці ДФС, де працював до 2016 року.


Фото: Державна інспекція архітектури та містобудування України

У 2016 році Семен Кривонос виграв конкурс на посаду директора Одеського територіального управління НАБУ. Від посади відмовився та повернувся працювати в митницю.

Журналісти "Схем" зазначають, що Семен Кривонос знайомий із чинним заступником голови Офісу президента Олексієм Кулебою. Коли Кулеба працював у Київській міській державній адміністрації, дружина Кривоноса – працювала разом з ним.

Зараз кандидат – голова Державної інспекції архітектури та містобудування України – інституції, яка, зокрема, видає ліцензії на будівництво. Михайло Саакашвілі раніше писав, що на цю посаду Кривоноса повністю підтримав нинішній голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Як з’ясували "Схеми", з кандидатом насправді було пов’язано дві різні справи з хабарями на одну і ту ж суму – 120 тисяч доларів. У одній він був викривачем, і її ще торік розслідувало НАБУ.

Інша справа – у 2014 році, її розслідувала СБУ. Відповідно до судового реєстру, голова однієї з сільрад Обухівського району Київщини, начебто вступивши у злочинну змову, в тому числі з керівником реєстраційної служби місцевого управління юстиції, вимагав неправомірну вигоду за виділення земельної ділянки – у розмірі 120 тисяч доларів.

Свою відмову від посади голови НАБУ в Одеській області Семен Кривонос пов’язував саме з публікаціями у ЗМІ про справу начебто об отриманні хабаря. 

6 лютого ЦПР писав, що газети Le Matin Dimanche та SonntagsZeitung опублікували розслідування стосовно Кирила. Російське посольство в Берні відреагувало обурено, - пишуть закордонні колеги. Тому матеріал заслуговує подвійної уваги. 

15 лютого стало відомо, що аналітики YouControl дослідили, хто володіє найбільшими енергетичними компаніями критичної інфраструктури, значна частина яких зазнала ударів противника. Як виявилося, більшість компаній належать державі або ж вітчизняним приватним власникам. Проте суттєва частка знаходиться під прямим чи опосередкованим корпоративним контролем іноземців. Про розподіл власників енергокомпаній за країнами, бізнес-групами та чистим доходом – про це йшлося в дослідженні, яке публікував ЦПР