Утримувати дороги на Одещині за 162 мільйони віддали депутатській фірмі

07 листопада 2023 р. 15:04

Утримувати дороги на Одещині за 162 мільйони віддали депутатській фірмі

Фото: Березівкаагрошляхбуд

Державне підприємство "Служба місцевих автомобільних доріг" без аукціону обрала підрядником для  експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Березівського району Одеської області.

Як зазначається в системі електронних закупівель Prozorro, підрядником обрали товариство з обмеженою відповідальністю "Березівкаагрошляхбуд". 

Закупівлю провели у форматі відкритих торгів з особливостями й конкурентів в компанії не було. 

Таким чином, компанія, після укладання угоди, повинна буде утримувати дороги до 31 грудня 2024 року й отримати за це 162 мільйони 480 тисяч гривень.

Йдеться про 120 ділянок доріг, з яких вісім належать до обласних доріг, а інші до районних. За даними сервісу YouControl, товариством з обмеженою відповідальністю "Березівкаагрошляхбуд" належить Князю Хачатряну — депутату Одеської обласної ради.

Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги. Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів.  Часто під час таких торгів не відбувається аукціону, тож учасник не має конкурентів. 

Читайте також: Будівництво котельної в Чорноморську за 37 мільйонів віддадуть відхиленій раніше фірмі

Утім минулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону. 

Раніше комунальне підприємство "Білгород-Дністровське міське управління капітального будівництва" в Одеській області планувало укласти угоду про капітальний ремонт дорожнього покриття та тротуару вулиці Мічуріна в місті. Закупівлю у форматі єдиних торгів з особливостями провели 9 вересня. Єдиним учасником та, відповідно, переможцем торгів стало товариство з обмеженою відповідальністю "Березівкаагрошляхбуд".

Читайте також: Ремонт дороги на Одещині за 78 мільйонів віддали фірмі сина ексдепутата