В Одесі 700 тисяч євро, які німці виділили на реконструкцію скверу, пішли на "потреби міста"

09 липня 2024 р. 16:41

В Одесі 700 тисяч євро, які німці виділили на реконструкцію скверу, пішли на "потреби міста"

Фото: Одеська мерія

Кошти, які Німеччина виділила на реконструкцію скверу "Проти забуття" на площі Толбухіна в Одесі, перенаправили на інші потреби під час повномасштабного вторгнення рф.

Про це повідомив мер Одеси Геннадій Труханов в інтервʼю "Укрінформу".

"До вторгнення ми розробили спільний проєкт із реконструкції скверу "Проти забуття" на площі Толбухіна за 700 тис. євро. Коли почалася війна, німецька сторона дозволила нам витрачати ці гроші на потреби міста. Місто Регенсбург дуже допомагає технікою", - зазначив Труханов.

Нагадаємо, в 2021 році на засіданні сесії Одеської міської ради депутатський корпус схвалил проєкт рішення "Про створення на території Київського району м. Одеси скверу-меморіалу "Проти забуття". Проєкт мав повну підтримку з боку Канцелярії Федерального канцлера Німеччини, Міністерства закордонних справ та Президента ФРН.

Йшлося про благоустрій території біля пам'ятного знака на території колишніх артилерійських складів у районі площі Толбухіна, де під час окупації Одеси в жовтні 1941 року фашистами були спалені більш ніж 25 тисяч жителів міста. Орієнтовна площа майбутнього скверу разом з меморіальним комплексом - 0,3525 га.

Питання благоустрою цієї території було піднято під час онлайн-конференції між мером Одеси Геннадієм Трухановим і директором з питань Східної і Центральної Європи Центру ліберальної сучасності пані Марілуїзе Бек (Федеративна Республіка Німеччина) 9 листопада 2020 року.

1 грудня 2020 року в онлайн-режимі було підписано Меморандум про співпрацю між Центром ліберальної сучасності і Одеською міською радою.

Нагадаємо, після публікації журналістки Ірини Гриб про виявлені гуманітарні генератори з Італії та Німеччини в КП та ресторанах Одеси, а також підтвердження ЦПР обшуків Департаментом стратегічних розслідувань, одеська мерія створила комісію та проводить службову перевірку.

Ната Чернецька