В Одесі планують ліквідувати чотири пологових будинки як неспроможні

21 вересня 2023 р. 12:35

В Одесі планують ліквідувати чотири пологових будинки як неспроможні

Пологий будинок №1. Фото: ratelist.top

В Одесі планують реорганізацію чотирьох пологових будинків №1, №2, №4 та №7. Їх приєднають до лікарень №1, №10 та №11. Такий проєкт рішення винесено на сесію Одеської міської ради.

Про це повідомляє Центр публічних розслідувань.

Такі зміни пов’язані зі змінами у законі "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги". На базі цього закону Одеська обласна військова адміністрація визначила мережу спроможних закладів охорони здоров'я. Серед них:

  • Міська клінічна лікарня №1;
  • Міська клінічна лікарня №10;
  • Міська клінічна лікарня №11;
  • Дитяча міська клінічна лікарня №3.

Пологові будинки, як сказано в проєкті рішення, не відповідають встановленим вимогам, оскільки не мають у своєму складі акушерсько-гінекологічного підрозділу (окрім дитячої). 

"З урахуванням відсутності у спроможній мережі таких закладів охорони здоров'я як пологові будинки, наразі необхідно провести реорганізацію та приєднати до Комунального некомерційного підприємства "Міська клінічна лікарня №1" Одеської міської ради Комунальне некомерційне підприємство "Пологовий будинок №2" Одеської міської ради та Комунальне некомерційне підприємство "Пологовий будинок №4" Одеської міської ради", - йдеться у проєкті про приєднання пологових будинків №2 та №4.

У самих закладах призначать комісії з реорганізації. Їх очолять головні лікарі пологових будинків – Ірина Головатюк-Юзефпольська (№1), Максим Голубенко (№2), Марія Хіменко (№4), Тетяна Москаленко (№7).

Найбільше підрозділів у своєму складі отримає міська лікарня №1, яку очолює колишній голова департаменту охорони здоров’я та Одеської міської територіальної виборчої комісії Євген Григор’євРаніше до лікарні приєднали поліклініку №1 на вулиці Болгарська, 38. Тепер додадуть ще два пологових будинки. 

Зазначимо також, що згідно з даними Opendata, одним з основних постачальників лікарні є ТОВ "КАРДІКА АСІСТАНС". Та сама лікарня, яка отримала на території міської лікарні №10 приміщення в оренду. ГКБ замовила лікарні, що пов'язана з родиною колишнього депутата від "Довіряй ділам" Вадимом Іоргачевим, підряди на понад 9 млн грн.


Скрин: Opendata

Цікаво, що тільки в липні лікарня замовила на 5,8 млн грн послуг хірургічних стаціонарних закладів, а саме:


Скрин: Prozorro 

Читайте також: Знести не можна рятувати: як в Одесі знищили пологовий будинок №6

Олеся Калайтович