В Одесі на 28 мільйонів подорожчала реконструкція пологового будинку

26 травня 2024 р. 15:08

В Одесі на 28 мільйонів подорожчала реконструкція пологового будинку

Фото: YouTube

Управління капітального будівництва Одеської міської ради повторно оголосило тендер для обрання компанії, якій заплатять за реконструкцію будівель "Пологового будинку №5".

Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro.

Аукціон запланований в форматі відкритих торгів з особливостями 10 червня. Очікувана вартість закупівлі 175 мільйонів 251,1 тисячі гривень. 

Попередній тендер мав відбутись 22 травня з очікуваною вартістю закупівлі 147 мільйонів 189,7 тисячі гривень. 

Утім закупівлю скасували через неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель. 

"У зв'язку з неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, а саме визначення вартості робіт закупівлю по предмету: "Реконструкція будівель КНП "Пологовий будинок №5" Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Маршала Говорова, 28. Коригування", відмінити", - повідомили в управлінні.

Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги.

Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації - п'ять календарних днів. 

 Часто під час таких торгів не відбувається аукціону тож учасник не має конкурентів. 

Утім позаминулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону. 

Наприклад, комунальна установа "Ананьївський ліцей №1 Ананьївської міської ради" в Одеській області провела закупівлю для обрання компанії, якій заплатить за швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту модульного типу для укриття на 125 осіб. Надати та встановлювати укриття має товариство з обмеженою відповідальністю "Гарантбудплюс". Конкурентів в компанії не було. 

А комунальна установа "Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Пересипського району Одеси" обрала постачальника меблів для облаштування споруд цивільного захисту закладів освіти.

Кирило Бойко