В Одесі обрали будівельника лабораторії для поліцейських експертів за 45 мільйонів

26 лютого 2023 р. 15:35

В Одесі обрали будівельника лабораторії для поліцейських експертів за 45 мільйонів

Фото: Вікіпедія

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації обрав компанію, якій заплатить за будівництво лабораторного комплексу (молекулярно-генетичної лабораторії) Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ, повідомляє Інтент.

Відповідна інформація міститься в системі електронних закупівель Prozorro.

За даними системи, очікувана вартість закупівлі була 45 мільйонів 707 тисяч 142 гривень, а переможець аукціону отримає 44 мільйона 500 тисяч 298 гривень. 

Закупівлю проводили як відкриті торги з особливостями й конкурентів в компанії не було. Угоду планують укласти із Товариством з обмеженою відповідальністю "РД-Строй СУ-2". Компанія має завершити роботу до 31 грудня 2023 року. 

У жовтні 2021 року Одеський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ України оголосив тендер для обрання компанії, якій заплатять за реконструкцію НДЕКЦ МВС. 

Тоді очікувана вартість проєкту була 18 мільйонів 709 тисяч 679 гривень. Аукціон відбувся 15 листопада й в ньому взяли участь дві компанії: власне "РД-Строй СУ-2" та ТОВ "Інтер Мега Буд". 

Переможцем обрали "РД-Строй СУ-2" компанія мала отримати 17,5 мільйона гривень. Надалі були укладені п'ять додаткових угод й термін виконання робіт продовжили до 30 квітня 2023 року.

Перед тим торги за цією ж закупівлею відбулися 22 листопада 2019 року. Тоді в них брали участь чотири суб'єкти господарювання, а переможцем стало "РД-Строй СУ-2". З компанією й уклали угоду, за якою вона мала отримати 30 мільйонів 687,5 тисячі гривень. 

Проте підрядник одержав лише 23 мільйони 882,5 тисячі гривень. Угоду розірвали у зв'язку із коригуванням проєктно-кошторисної документації, що унеможливлювало виконання договору на раніше укладених умовах. 

За даними сервісу YouControl, Товариство з обмеженою відповідальністю "РД-Строй СУ-2" зареєстроване у жовтні 2012 року. Керівник та кінцевий бенефіціар - Костянтин Лебзяк. 

У травні 2021 року, за даними сервісу, кінцевим бенефіціарним власником був також Ігор Учитель президент ПАТ "Одесагаз". 

Одеський апеляційний адміністративний суд 15 серпня уклав угоду з ТОВ "РД-Строй СУ-2" про реконструкцію за 119,5 мільйона гривень. 

У 2016 році фірма виграла торги на реконструкцію нежитлових будівель по проспекту Гагаріна, 19-21 за 73,1 мільйона гривень. Це П-подібні корпуси і контрольно-пропускний пункт колишнього військового містечка, передані Державній судовій адміністрації Кабміном. Згодом через зміну проекту первинний договір розірвали з оплатою 23,9 мільйона гривень

У 2017 році "РД-Строй СУ-2" без торгів для сумісності отримала на цей самий об’єкт за скоригованим проектом 75,9 мільйона гривень, з яких зрештою виплатили 34,5 мільйона гривень.

З початком повномасштабної агресії російської федерації проведення закупівель в форматі відкритих торгів з особливостями, коли терміни процедур знижені, а в переможців немає конкурентів стали переважати над іншими. 

За даними Міністерства економіки, з 14 по 20 грудня 2022 року 306 успішних торгів на Prozorro із 347  були завершені з одним учасником. Тобто майже 90% закупівель за цей період проведені з одним учасником торгів. 

Втім минулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону.