В Одесі обрали годувати школярів "улюбленців" мерії

30 грудня 2023 р. 10:05

В Одесі обрали годувати школярів "улюбленців" мерії

Центри фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Пересипського, Хаджибейського та Приморського районів Одеси попередньо обрали компанії, які надаватимуть послуги з організації харчування дітей в закладах освіти. 

Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro.

Загальна сума коштів за трьома закупівлями становить 50 мільйонів 717 тисяч гривень, більшість з яких отримає товариство з обмеженою відповідальністю "Фабрика смаку". 

Зокрема вона годуватиме школярів у Пересипському та Приморському районах за 20 мільйонів 600,1 тисячі гривень та 19 мільйонів 605,3 тисячі гривень відповідно.

У Пересипському районі компанія годуватиме 2 тисячі 280 учнів, а у Приморському - 2 тисячі 320.

Щодо Хаджибейського району, то тут годувальником обрали приватне підприємство "Раціон Груп", яке претендує на 10 мільйонів 511,7 тисячі гривень.

Раніше журналісти Nikcenter звинуватили ТОВ "Фабрика смаку" у монополії, домовлених тендерах та наданні послуг з харчування пацієнтів медичним закладам Одеси за завищеними цінами.

  За даними сервісу YouControl, ТОВ "Фабрика смаку" зареєстроване у травні 2015 р. зі статутним капіталом 1 тисяча грн, а вже за два місяці вона отримала замовлення на харчування лікарень Одеси. Директор та співвласник фірми — Ігор Левінзон, а ще однією співвласницею є Ольга Боголюбова.

Власником та директором приватного підприємства "Раціон Груп" є Максим Яценко. 

Зазначимо, що у вересні 2022 року Центр публічних розслідувань, проаналізував склад компаній, які беруть участь у тендерах на право годувати школярів Одеси, та визначив основних гравців на цьому ринку в Одесі. ТОВ "Фабрика смаку" експерти визначили, як одного з лідерів.

Натомість ПП "Раціон Груп" увійшло до другої групи годувальників, які отримували менше тендерів ніж ТОВ "Фабрика смаку" та інші лідери.

Журналісти наголошували, що фірми "Раціон-груп" та "Провіант сервіс" є правонаступниками одеського ПП "Олімпія Сервіс", яким володіли Максим Яценко та Тетяна Тарасюк. До них "Олімпія Сервіс" належала Світлані Співак — матері політика Дмитра Співака.