В Одесі представник громадського формування, яке "допомагає" поліції, заважав журналістам працювати на місці влучання

24 червня 2024 р. 14:34

В Одесі представник громадського формування, яке "допомагає" поліції, заважав журналістам працювати на місці влучання

Фото: Спеціальний кореспондент телеканала 1+1 Сергій Осадчук

Інцидент за участі представника громадського формування "Алмаз" та журналістів стався на місці влучання ракети в Одесі 24 червня.

Як повідомив спеціальний кореспондент телеканалу 1+1 Сергій Осадчук, представник формування перешкоджав його професійній діяльності, намагаючись заборонити знімати фото та відео й взагалі перебувати на місці події.

За словами журналіста, представник організації закидав працівникам засобів масової інформації, що вони отримують за свою роботу гроші, а він працює на громадських засадах.  

За даними сервісу YouControl, ГФ "Алмаз" зареєстроване у червні 2022 року. Уповноваженими особами зазначаються Борис Емельдеш та Володимир Чорний

Борис Емельдеш також є керівником Асоціації підприємців Одеської області.

Раніше журналісти Центру публічних розслідувань розбирали діяльність та повноваження таких громадських формувань. Дослідники наголосили, що добровольчі формування з великими повноваженнями й розпливчатою відповідальністю з'являються в Одесі з початку повномасштабного вторгнення і їхні члени уже не раз потрапляли в скандали. 

Зранку 24 червня 2024 року російські військові атакували Одещину двома крилатими ракетами, ймовірно "Іскандер-К". За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Внаслідок атаки зафіксовано влучання по цивільній інфраструктурі. Наразі вже відомо про трьох постраждалих: 19-річного хлопця та двох чоловіків 50 та 58 років.  Поранені ушпиталені. 

Кирило Бойко