Скандал з гуманітаркою в Одеській ОВА набирає обертів

11 травня 2023 р. 17:17

Скандал з гуманітаркою в Одеській ОВА набирає обертів

Фото: Нікцентр

Журналісти-розслідувачі звинуватили Одеську ОВА в закупівлі консерв для жителів Миколаївщини за завищеною вартістю. Зараз цю інформацію перевіряють, в адміністрації тривають слідчі дії. 

Про це Центру публічних розслідувань повідомили в Одеській ОВА.

За інформацією Нікцентру, Одеська військова адміністрація торік закупила для гуманітарної допомоги сусідній Миколаївській області 380 тис м’ясних консерв. Їх виробляло полтавське підприємство ТОВ "Продоптом". Інспектори з питань безпечності продуктів змусили припинити це виробництво через порушення санітарних норм. 

Консерви для миколаївців, вироблені ТОВ "Продоптом"

Фахівці Держпродспоживслужби виявили застаріле та брудне обладнання, грибок на стінах, відсутність витяжної системи та моніторингу сировини. 

Антисанітарію видно на фото з місця виробництва консервів (Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області)

Через суд Держпродспоживслужба домоглася закриття виробництва, поки компанія не виправить порушення. 

Незважаючи на це, продуктові набори з сумнівними консервами продовжили роздавати жителям Миколаївщини.

Полтавська міська рада та військова частина Нацгвардії, які також закупляли в "Продоптом" консерви, позиваються до підпримства з вимогою повернути отримані за неякісний товар кошти. А пансіонат ветеранів війни вже виграв такий суд та змусив компенсувати понад 100 тис грн збитків.

"Лише у чиновників Одеської ОВА ніяких питань та претензій до недоброчесного виробника не виникло". - зазначають журналісти.

В  опублікованих навесні 2022 року оголошеннях про роздрібний продаж таких консерв їхня вартість складає 75-95 грн. Однак консерви з гуманітарних наборів обійшлися бюджету порядком дорожче – 104 грн за штуку.

"Одеська обласна військова адміністрація без проведення тендеру підписала договір на поставку цих консерв з полтавським ТОВ "Продоптом". Загалом підприємство отримало майже 39,5 млн грн. Навіть якщо взяти найбільшу знайдену журналістами вартість при продажу такої тушонки поштучно, переплата виходить в розмірі 3,4 млн грн. Правоохоронці ж вважають, що переплата сягає вдвічі більшої суми – 7 млн грн", - зазначили розслідувачі.

На наш запит прокоментувати ситуацію, в адміністрації відповіли, що "наразі з цього питання проводяться слідчі дії, у зв'язку з чим, до завершення слідства Одеська ОВА не коментуватиме зазначене питання". 

Раніше через ці консерви правоохоронці порушили кримінальну справу, в якій фігурують вже колишній заступник голови Одеської ОВА Олег Муратов та директорка департаменту фінансів ОВА Марина Зінченко

В лютому правоохоронці провели санкціоновані обшуки в службових приміщеннях Одеської обласної військової адміністрації та за місцями мешкання посадовців ОВА через підозру в участі у масштабній схемі розкрадання державних коштів.  

Фото: Нацполіція

За даними слідства, на підставі рішення Кабінету Міністрів України "Про забезпечення нагальних потреб населення в умовах воєнного стану", Одеська ОВА отримала на закупівлю продуктів 500 мільйонів гривень. Посадовці розробили схему їх привласнення: товари купували за цінами, які значно вищі за ринкові, а отриману різницю розподіляли між всіма учасниками оборудки. 

Муратову та Зінченко було оголошено про підозру у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем.  Першого чиновника звільнили з посади, а от директорка департаменту фінансів - досі працює.