В Україні арештували активи трьох російських олігархів

06 жовтня 2023 р. 16:25

В Україні арештували активи трьох російських олігархів

Фото: СБУ

Суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову.

Як зазначили в СБУ, вони причетні до фінансування збройної агресії рф.

Рішення суду стосується 20 компаній та фінансово-кредитних установ, якими олігархи володіють як кінцеві бенефіціари або через підконтрольні офшорні компанії. Вартість арештованих корпоративних прав становить понад 17 млрд грн. Серед заблокованих активів – фінансові та страхові компанії, підприємства мобільного зв’язку та сфери ІТ, а також заводи мінеральних вод.

На початку вересня цього року слідчі Служби безпеки повідомили Фрідману про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Наразі підозрюваний разом зі своїми бізнес-партнерами перебуває за межами України.

Журнал Forbes оцінює статки Авена в 4,6 мільярда доларів, а Фрідмана — у 12,9 мільярда доларів.

1 березня 2022 року стало відомо, що Фрідман та Авен вийдуть із ради директорів Альфа-банку. 23 квітня у Нідерландах був оголошений банкрутом Amsterdam Trade Bank — дочірній банк підсанкційного "Альфа-банку". 16 травня суд в Україні наклав арешт на понад 12,4 мільярда гривень активів в "Альфа-Банку". Нині це Сенс-банк, який перейшов у власність держави.

Також Фрідман володіє часткою компанії "Київстар", але там це заперечують, та "Моршинська".

Фрідман потрапив під українські санкції у жовтні 2022 року, під американські - у серпні, а в травні вони з Петро Авеном подали позови в Європейський суд юстиції проти Ради ЄС.

Раніше розслідувачі показали, як компанія Фрідмана "АльфаСтрахование" страхує автівки Росгвардії.

Читайте також: Одеського бізнесмена Кауфмана взяли під варту у справі аеропорту "Одеса"