Посадовців Одеського РТЦК звинуватили в продажі "білих квитків" депутатам

06 жовтня 2023 р. 15:28

Посадовців Одеського РТЦК звинуватили в продажі "білих квитків" депутатам

Фото: ДБР

5 жовтня 2023 року посадовицю та співробітника Одеського РТЦК затримали під час одержання 12 тисяч доларів неправомірної вигоди. 

Як повідомили в Державному бюро розслідувань, таким чином в Одеському районному територіальнім центрі комплектування та соціальної підтримки, допомагали депутатам та їх родичам уникнути мобілізації.

"Військовослужбовець за гроші допомагав зніматись з військового обліку чоловікам призовного віку. Основними клієнтами були місцеві народні обранці та їхнє наближене коло осіб. За 12 тисяч доларів їм вигадували діагнози та готували відповідні документи щодо непридатності для військової служби. Це давало змогу безперешкодно знімати ухилянтів з військового обліку. Допомагала підшукувати "віп-клієнтів" знайома працівника ТЦК – начальниця одного з управлінь органів місцевого самоврядування Одещини. Також вона відповідала за розрахунок та бухгалтерію", - зазначили в ДБР.

Слідством задокументовано, що за такою схемою щонайменше десяти ухилянтам вдалося стати непридатними для військової служби.

Затриманим повідомлено про підозру в одержанні службовою особою неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України), вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення їх від посади.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.

Раніше у заступника одеського військкома виявили ознаки корупції на 14 мільйонів.

Читайте також: Справа одеського блогера, якого утримували в ТЦК: що робити в такій ситуації та як реагують силовики