Викрито депутата міськради, у якого бізнес працював в Криму за законами рф

22 лютого 2023 р. 15:24

Викрито депутата міськради, у якого бізнес працював в Криму за законами рф

Фото: Бюро економічної безпеки України

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) викрили депутата Одеської міської ради у веденні бізнесу в тимчасово окупованому Криму за законодавством російської федерації.

Про це повідомляє відомство.

По інформації БЕБ цій особі фактично належить товариство, що займається будівництвом елітної нерухомості. Це підприємство ухилилося від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму понад 7,5 млн грн.

За результатами обшуків у нежитлових, офісних приміщеннях, детективи виявили та вилучили 125 печаток підконтрольних компаній, з них 15 печаток підприємств нерезидентів (2 з яких суб’єкти республіки білорусь). Також вилучено первинні фінансово-господарські документи організації та інших підконтрольних підприємств.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені за ознаками ч.3 ст. 212 Кримінального Кодексу України (умисне ухилення від сплати податку на додану вартість, мита, що призвело до фактичного ненадходження до держбюджету коштів) здійснюють детективи Територіального управління БЕБ в Одеській області за процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури.

Голова департаменту санкційної політики мін'юсту Інна Багатих повідомила, що апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційну скаргу Міністерства юстиції України та стягнула в дохід держави активи російського олігарха Михайла Шелкова, які він намагався замаскувати як власність "українського інвестора", продавши напередодні повномасштабного вторгнення Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат за 3750 євро громадянці України.

5 липня 2016 року видання ІзбірКом повідомляло, що дельфінарії мережі "Немо" активно працюють в Криму, незважаючи на анексію.

Тоді депутат Одеської міської ради Андрій Кисловський повідомив ІзбірКому, що роботу вдалося відновити завдяки фахівцям не з України. 

Я не можу зараз нічого коментувати, пов'язаного з дельфінаріями, тому, що я військовослужбовець. Можу сказати тільки, що робота відновлена завдяки російським фахівцям, довго не працювали в Криму, тому, що, оскільки Крим - тимчасово окупована територія, там залишається багато українців, які потребують робочих місцях, вони там працюють, влаштовані, і спільними зусиллями ми зуміли відновити роботу. Україну там дуже сильно блокували поводилися некоректно стосовно українського бізнесу.
Андрій Кисловський.

Раніше ЦПР повідомляв, що Вищий антикорупційний суд за покликом Міністерства юстиції України дозволив конфіскувати квартиру на 175 кв. м та паркомісце в Одесі російського олігарха Михайла Шелкова.

Крім квартири в Одесі були конфісковани склад на 2411 кв. м, комплекс будівель та квартира на 68 кв.м у Нікополі, трактор "Білорусь", причіп, Лексус, чотири автомобілі Мітсубісі Паджеро Спорт, грошові кошти на банківських рахунках та 100% частки у статутному капіталі "ВСМПО Титан Україна".

Правоохоронці вранці 1 лютого провели низку обшуків в бізнесменів-політиків України в межах різних кримінальних проваджень. Якщо б Центр публичних розслідувань робив рейтинг значущості постатей, до яких сьогодні завітали правоохоронці, то на перше місце поставив би Ігоря Коломойського. До політика, в його будинок у Дніпрі, завітали співробітники Служби безпеки Українита Бюро економічної безпеки. Також були обшуки у колишнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та у народного депутата від забороненої в Україні партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадима Столара.