"Є випадки, коли ВЛК визнає чоловіка придатним, але відбуваються трагедії": військовозобов'язаний помер у ТЦК

24 травня 2024 р. 10:00

"Є випадки, коли ВЛК визнає чоловіка придатним, але відбуваються трагедії": військовозобов'язаний помер у ТЦК

Фото: Facebook

У територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на Закарпатті помер чоловік, який за висновками військово-лікарської комісії був придатним до служби.

Про це повідомив Закарпатський ОТЦК.

За їх інформацією, 23 травня у військовозобов’язаного, який знаходився в одному з підпорядкованих ТЦК області і за висновками ВЛК був придатним до служби, "різко погіршилося самопочуття". Йому надали домедичну допомогу та викликали бригаду "швидкої", які по приїзду констатували смерть.

"На жаль, трапляються випадки, коли медики ВЛК визнають військовозобов’язаних придатними до служби, але згодом відбуваються трагедії", - прокоментували в ТЦК.

За даним фактом призначено службову перевірку.

Зазначимо, що в квітні в Закарпатському обласному центрі комплектування та соціальної підтримки призначили службову перевірку за фактом смерті військовозобов'язаного дорогою до навчального центру. Тоді у чоловіка стався епілептичний напад.

У лютому Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що правоохоронці продовжують розслідувати справу мобілізованого жителя Одеської області, який мав інвалідність, хворів на епілепсію та помер у перший день служби.

На цю ситуацію раніше звернув увагу Центр публічних розслідувань та звернувся за коментарем до ексначальниці Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Наталії Гуменюк. Вона повідомила, що документи про те, що чоловік здоровий та придатний до військової служби ТЦК отримав від медиків лікарні, де він проходив медичну комісію.

Читайте також: Смерть мобілізованого з епілепсією: військові прокурори почали перевірку

Омбудсмен Дмитро Лубінець також уточнив, що буде вивчено проведення неналежного медогляду і невжиття необхідних заходів медичної допомоги.

Читайте також: Справа одеського блогера, якого утримували в ТЦК: що робити в такій ситуації та як реагують силовики

Він звернувся до органів військового командування щодо посилення контролю та дотримання вимог закону щодо проведення мобілізації, військового обліку громадян та проходження ВЛК ТЦК та СП.

Ната Чернецька