"Епілептичний напад": військовозобов’язаний помер по дорозі в навчальний центр

23 квітня 2024 р. 15:55

"Епілептичний напад": військовозобов’язаний помер по дорозі в навчальний центр

Фото: Закарпатський ОТЦК

Помер військовозобов’язаний, якого везли у навчальний центр 23 квітня на Львівщині. За цим фактом призначили службову перевірку.

Про це повідомив Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соцпідтримки.

"По дорозі в навчальний центр у військовозобов’язаного стався епілептичний приступ. Офіцер супроводу надав першу домедичну допомогу та викликав "Швидку допомогу", однак медики не встигли. За даним фактом призначено службову перевірку", - йдеться на офіційній сторінці у Facebook ОТЦК. 

Закарпатська спеціалізована прокуратура уточнила, що зареєструвала кримінальне провадження за фактом смерті мобілізованого по дорозі до навчального центру у Закарпатській області. Попередня правова кваліфікація ч. 5 ст. 426-1 ККУ – перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень.

Також у прокуратурі повідомили, що перевіряють факт можливого незаконного призову громадянина та ймовірної причетності до трагедії службовців Ужгородського районного ТЦК та СП.

Раніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що правоохоронці продовжують розслідувати справу мобілізованого жителя Одеської області, який мав інвалідність, хворів на епілепсію та помер у перший день служби.

Про це повідомила пресслужба омбудсмена.

За його словами, він надіслав запит до спеціалізованої прокуратури у сфері оборони. Там взяли цю справу на контроль і пообіцяли, що проведуть досудове розслідування за фактом смерті чоловіка.

На цю ситуацію раніше звернув увагу Центр публічних розслідувань та звернувся за коментарем до ексначальниці об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталії Гуменюк. Вона повідомила, що документи про те, що чоловік здоровий та придатний до військової служби ТЦК отримав від медиків лікарні, де він проходив медичну комісію.

"Рішення було медичної комісії. ТЦК прийняв документи від медиків, що здоровий і придатний.
А комісію пройшов в лікарні, тож і коментувати мають вони", - заявила вона.

Читайте також: Смерть мобілізованого з епілепсією: військові прокурори почали перевірку

Омбудсмен Дмитро Лубінець також уточнив, що буде вивчено проведення неналежного медогляду і невжиття необхідних заходів медичної допомоги.

Читайте також: Справа одеського блогера, якого утримували в ТЦК: що робити в такій ситуації та як реагують силовики

Він звернувся до органів військового командування щодо посилення контролю та дотримання вимог закону щодо проведення мобілізації, військового обліку громадян та проходження ВЛК ТЦК та СП.

Ната Чернецька