"У порту штормить": ЦПР взяв участь у презентації дослідження про організовану злочинність в Одесі

06 вересня 2023 р. 18:25

"У порту штормить": ЦПР взяв участь у презентації дослідження про організовану злочинність в Одесі

Скрін з дослідження GLOBAL INITIATIVE Against Transnational Organized Crime

5 вересня 2023 року відбулася презентація дослідження "У порту штормить. Організована злочинність в Одесі після російського вторгнення", проведенного міжнародною організацією GLOBAL INITIATIVE Against Transnational Organized Crime.

Голова Центру публічних розслідувань Валерій Болган також взяв участь у презентації. Дякуємо колегам за увагу до проблем регіону.

Одеса - це місто надзвичайної важливості для України. Її порт - це ворота, через які здійснюється більша частина зовнішньої торгівлі України. Але водночас Одеса довгий час була одним з найбільш криміналізованих міст України, як з точки зору контрабанди, так і корупції. 

Читайте також: В селі на Одещині ремонт 19 вулиць передали фірмі депутата облради

У дослідженні зазначено, що вторгення росії в Україну сильно вдарило по організованній злочинності міста.

"Після введення комендантської години та посиленного патрулювання міста, рівень вуличної злочинності різко знизився. Контейнерний порт був вимушено закритий після російської морської блокади (яка збіглась у часі із вторгненням), що призвело до суттєвого зменшення потоків контрабанди та наркотиків", - пишуть автори дослідження.

Основні нові способи роботи ОЗ - певні можливості для корупції навколо зернового коридору (які наразі відійшли в минуле разом з виходом росії з зернової угоди), а також сплеск незаконного перевезення чоловіків призовного віку через кордон.

Особливо важливе питання, яке розглядалося у дослідженні -  життя в Одесі після війни. Чи не станеться нової хвилі активності організованної злочинності та як має вести себе держава? 

Читайте також: Одещина займає третє місце в Україні за кількістю корупціонерів

У звіті аналізуються основні зміни в політичній економіці ОЗ в Одесі та Бессарабському регіоні Одеської області, що відбулися після російського вторгнення в лютому 2022 року.

Завантажити україномовний файл з дослідженням та подивитись відео (англійською) з презентацією можна на офіціальному сайті Global Initiative