Справа Труханова та Галантерника: в Лондоні з'явились нові докази

27 квітня 2023 р. 17:17

Справа Труханова та Галантерника: в Лондоні з'явились нові докази

Фото: Посольство Великої Британії у Києві

Фахівці Національної агенції з боротьби зі злочинністю Великої Британії та детективи Національного антикорупційного бюро України здобули необхідні докази в рамках розслідування діяльності викритої восени 2021 року злочинної організації з Одеси.

Про це повідомили у пресслужбі Посольства Великої Британії у Києві. 

Там зазначили, що спільні дії стали можливими завдяки Меморандуму про співробітництво у сфері обміну інформацією для боротьби з організованою злочинністю від 2021 року. 

"25 квітня в Лондоні фахівці Національної агенції з боротьби зі злочинністю Великої Британії та детективи НАБУ здобули необхідні докази в рамках розслідування діяльності викритої восени 2021 року злочинної організації з Одеси", - йдеться в повідомленні.

Це справа, фігурантами якої є бізнесмен з Одеси Володимир Галантерник та міський голова Одеси Геннадій Труханов.   

За версією слідства, злочинна організація з-поміж чиновників Одеської міськради та низки інших осіб за період від 2016 по 2019 рік завдала матеріальної шкоди місту на 558 мільйонів гривень. Як повідомляв прокурор САП Валентин Мусіяка, загалом доходи від "проєктів" Володимира Галантерніка в одній з виявлених під час обшуку таблиць становлять понад 170 мільйонів доларів США.

У справі 16 підозрюваних, включно з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим. За даними НАБУ, особи заволоділи п'ятьма земельними ділянками в Одесі за адресами: Гагарінське плато, 4 (житловий комплекс Sea View); Варненська, 27 з літерами А, В і Г (ЖК "Скай Сіті"); Жаботинського, 54А (ЖК "Альтаїр-3") та Академічна, 30 (апарт-комплекс "Морська резиденція"). Усі вказані будинки збудувала компанія "Будова". 

У квітні 2023 року Вищий антикорупційний суд продовжив до 6 липня термін розслідування цього кримінального провадження.

У серпні 2022 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила в силі заочний арешт бізнесмену Володимиру Галантернику у справі щодо створення та функціонування злочинної організації в Одесі з 2016 року. За версією НАБУ, вона функціонує донині.