Департамент культури не має "досліджень" Ліптуги щодо "підтримки" одеситів "якоря-серця" лебедєва

05 травня 2023 р. 18:27

Департамент культури не має "досліджень" Ліптуги щодо "підтримки" одеситів "якоря-серця" лебедєва

Фото: Суспільне

Нещодавно в.о. директора департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради Іван Ліптуга заявив, що міська рада не буде відмовлятися від туристичного логотипу Одеси "якір-серце", створеного студією скандального російського дизайнера артемія лебедєва. Чиновник пояснив, що "критична більшість одеситів" не асоціюють "якір-серце" зі студією, яка його колись розробляла. 

"Центр публічних розслідувань" звернувся до Ліптуги з проханням надати результати дослідження, яким встановленна означена підтримка одеситів.

В Департаменті культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради нам відповіли, що "запитувана у запиті інформація не знаходиться у володінні департаменту".

Зазначимо, що Ліптуга вважає, що робити нову айдентику міста "невигідно", тому що в "промоцію символу вкладено багато часу, зусиль та грошей".

За його словами, символ Одеси оновлять, але кардинальних змін не буде, адже люди "його люблять".

"Символ "якір - серце" - це один із кращих прикладів, коли логотип і його елементи стали настільки гармонійно інтегрованими в простір міста, що немає ні на пострадянському просторі, ні в інших країнах таких комплексних рішень", - вважає чиновник. 

За його словами, зараз постійно відкриваються скульптури з якорем у містах-побратимах Одеси.

"Це красиво. Символічно. Люди люблять там фотографуватися. Ми не маємо нічого спільного зі студією лебедєва", - каже чиновник.

Зазначимо, що після того, як лебедєв закликав рф "захопити скоріше Одесу", його прізвище зафарбували на табличці біля скульптури туристичного логотипу "Якір-серце".

Раніше голова Державного агентства з розвитку туризму Мар'яна Олеськів заявила, що міська рада має розв'язати питання щодо використання в якості туристичного логотипу "якоря-серця" авторства артемія лебедева, якому оголосила підозру Служба безпеки України.

На думку посадовиці, Україна не може бути представленою на державному рівні логотипом, намальованим російським пропагандистом.

За словами Мар'яни Олеськів, логотип створювали у період, коли Одеса вела дуже активну пропаганду стосовно російськості міста і чинний логотип, розроблений артемієм лєбєдєвим, грає на руку росії.

Раніше Служба безпеки України оголосила про підозру російському блогеру – артемію лебедєву, який у червні 2022 року незаконно потрапив на територію Запорізької атомної електростанції.

У січні 2023 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію санкції проти російських суддів, підприємств та організацій та фізичних осіб. Під санкції РНБО потрапив і автор одеського "якоря-серця" артемій лебедєв.