"До півмільйона гривень хабарів на місяць": в Одесі посадовці міськради отримали підозри

01 березня 2024 р. 11:49

"До півмільйона гривень хабарів на місяць": в Одесі посадовці міськради отримали підозри

Фото: Нацполіція

Правоохоронці підозрюють чиновників міськради не тільки у вимаганні хабарів за розміщення реклами без дозволів, а також у причетності до незаконного переправлення військовозобов'язаних через кордон України.

Про це повідомили в Нацполіції.

Там зазначили, що посадові особи структурного підрозділу міськради, що займається питаннями розміщення реклами, та комунального підприємства вимагали неправомірну вигоду від підприємців.

"За розробленим планом службовці комунального підприємства фіксували порушення правил розміщення реклами на фасадах закладів надання послуг або закладів харчування на території міста Одеси, а саме — без дозвільних документів. Однак, разом із документами щодо необхідності демонтажу рекламних конструкцій суб’єкти господарювання отримували реквізити банківських рахунків. Грошові перекази від підприємців дозволяли службовим особам "не помічати" надалі порушення правил розміщення зовнішньої реклами, а її власникам — уникати демонтажу", - йдеться в повідомленні.

Як встановили правоохоронці, щомісяця посадовці Одеської міської ради отримували від 300 000 до 500 000 гривень хабарів.

"У ході документування діяльності фігурантів, поліцейські встановили факти їхньої причетності до організації ще однієї схеми — незаконного переправлення осіб призовного віку через державний кордон України", - зазначили правоохоронці.

29 лютого поліцейські провели 15 обшуків. Службовцю структурного підрозділу міськради та двом посадовцям комунального підприємства повідомили про підозру. Трьом фігурантам інкримінують:

•⁠ ⁠ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом);

•⁠ ⁠ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

"Наразі встановлюють коло осіб, які були залучені до виготовлення підробних медичних документів для ухилянтів та до корупційної схеми розміщення реклами", - повідомили в полції.
 

Ната Чернецька