Ексмер Одеси намагався зняти арешт зі свого майна

03 липня 2024 р. 14:18

Ексмер Одеси намагався зняти арешт зі свого майна

Фото: korrespondent.net

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України залишила під арештом майно колишнього Одеського міського голови Олексія Костусєва у справі про заволодіння аеропортом "Одеса".

Про це йдеться в постанові Апеляційної палати.

Зокрема йдеться про дві земельні ділянки площами 0,07 га і 0,1 га, три житлові будинки площами 858,2, 206 і 184,9 кв. м і квартиру на 67,6 кв. м.

Також суд арештував корпоративні права, які прямо або опосередковано належать колишньому меру Одеси: 100% у ТОВ "ТРК Нова хвиля" і 9% у "ТРК Одеса-плюс".

Усе це майно Вищий антикорупційний суд арештував у вересні 2023 року, але адвокати Олексія Костусєва намагалися оскаржити це рішення.

Зазначимо, що у грудні 2023 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід ексмеру Олексію Костусєву щодо незаконного заволодіння майном комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Одеса" та 2,5 мільярда гривень доходу від його діяльності.

Національне антикорупційне бюро у жовтні оголосило в розшук Костусєва у справі заволодіння бізнесменами Борисом Кауфманом та Олександром Грановським комунального аеропорту "Одеса".

Як стверджує слідство, у 2011 році два відомих одеських бізнесменів Борис Кауфман та Олександр Грановський організували схему заволодіння майном КП "Міжнародний аеропорт "Одеса". Для цього вони зареєстрували ТОВ, яке мало заснувати спільне товариство з Одеською міською радою (ОМР), з розподілом часток 75% і 25% відповідно, з метою отримання у власність та подальшої приватизації майнового комплексу аеропорту вартістю близько 118 мільйонів гривень.

Отримання згоди депутатів ОМР на створення товариства й забезпечив тодішній міський голова Олексій Костусєв, розповівши про нібито плани співзасновника інвестувати у розвиток аеропорту. Крім того, посадовець, за твердженням слідства, вчинив службове підроблення, що надавало підконтрольному ТОВ право утворювати спільне з ОМР товариство в обхід конкурсу.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід одеському бізнесмену Борису Кауфману, а згодом також ще одному бізнесмену у справі щодо незаконного заволодіння майновим комплексом КП "Міжнародний аеропорт "Одеса" та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності — Олексію Грановському.

Кирило Бойко