Заволодіння майном аеропорту "Одеса": НАБУ завершило розслідування та оновило підозри

20 травня 2024 р. 17:26

Заволодіння майном аеропорту "Одеса": НАБУ завершило розслідування та оновило підозри

Фото: Facebook

Антикорупційники завершили розслідування та оновили підозри у справі щодо заволодіння майном одеського аеропорту вартістю 118 млн грн.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Йдеться про бізнесменів Бориса Кауфмана, Алекса Боруховича, колишнього міського голову Одеси Олексія Костусєва та керівника ТОВ "Одеса аеропорт Девелопмент" Олексія Кочанова.

"Схему організували у 2011 році два відомих одеських бізнесмена. Для цього зареєстрували ТОВ, яке мало заснувати спільне товариство з Одеською міською радою (ОМР), з розподілом часток 75% і 25% відповідно, з метою отримання у власність та подальшої приватизації майна аеропорту. Отримання згоди депутатів ОМР на створення товариства забезпечив тодішній міський голова, розповівши про нібито плани співзасновника інвестувати у розвиток аеропорту. Крім того, посадовець вчинив службове підроблення, що надавало підконтрольному ТОВ право утворювати спільне з ОМР товариство в обхід конкурсу. В результаті реалізації схеми, її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у 2012-2022 рр. на суму понад 2,5 млрд грн. У серпні 2023 року НАБУ і САП викрили злочин та повідомили про підозру 5 особам", - зазначили у НАБУ.

17 травня 2024 року бізнесменам та колишньому меру Одеси повідомили про нову підозру у наданні останньому хабаря у вигляді двоповерхового пентхауса в центрі Одеси площею 700 кв. м. Бізнесменам також інкримінують два епізоди легалізації майна аеропорту.

Розслідування завершили. Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами справу скерують до суду.

Раніше колишній заступник Одеського міського голови Олексія Костусєва Анатолій Орловський підписав угоду про визнання винуватості у зловживанні службовим становищем у справі про заволодіння аеропортом "Одеса".

Ната Чернецька