Скандальний ексмер Олешок очолив комунальне підприємство на Черкащині

17 червня 2024 р. 14:31

Скандальний ексмер Олешок очолив комунальне підприємство на Черкащині

Фото: Facebook

Колишній олешківський міський голова Херсонської області Дмитро Воронов обійняв посаду виконуючого обов’язки директора КП "Райтеплоенергія" Золотоніської районної ради на Черкащині. Інформація про це розміщена в держреєстрі і соцмережах ексмера. Крім цього, він опублікував на сайті НАЗК декларацію кандидата на посаду.

Про це повідомляє ЦПР.


Під час представлення на новій посаді. Зліва направо: голова Золотоніської районної ради Борис Євмина, ексмер Олешок Дмитро Воронов. Джерело: facebook.com

Згідно з документом, увесь минулий рік Дмитро Воронов ніде не працював, а разом з дружиною і двома неповнолітніми дітьми жив лише на соціальні виплати. Їх розмір склав близько 180 тисяч гривень. При цьому на початку 2023-го жінка придбала позашляховик Nissan X-Trail 2011 року випуску. У залежності від комплектації на профільних сайтах його вартість варіюється від 10,5 до 13,5 тисяч доларів США.


Вартість авто на профільному сайті. Джерело: auto.ria.com

Варто також зазначити, що колишній міський голова і його сім’я безкоштовно живуть у будинку матері Дмитра Воронова. Їхній власний залишився на окупованій території Херсонської області.

Невідомо, за яким принципом для керівництва підприємством, що займається постачанням тепла і гарячої води для абонентів, була обрана саме кандидатура ексочільника Олешок. Інформації про кадровий конкурс не вдалося знайти ні на сайті райради, ні самого КП.

Зате судовий реєстр зберігає багато ухвал про діяльність міськради Олешок за період управління нею Дмитром Вороновим у 2015-2020 роках.


Дмитро Воронов на одному з комунальних підприємств. Джерело: facebook.com

Наприкінці 2016-го виконком замовив у херсонського ООО "Юг пісок" (нині ООО "Херсон буд капітал") будівництво невеликої ділянки дороги у с. Праві Саги на загальну суму майже 700 тисяч гривень. За лічені тижні поліція відкрила кримінальне провадження, отримала тимчасовий доступ до речей і документів органу місцевого самоврядування, наклавши арешт на деякі з них. За інформацією слідчих, міський голова Дмитро Воронов і директор фірми Артур Орел "досягли між собою злочинної змови, спрямованої на розкрадання частини зазначених грошових коштів" (тут і далі – цитати з ухвал). Згідно з матеріалами справи, будівельні роботи були виконані не в повному обсязі та в неналежній якості.

Пізніше, за 9 місяців до початку збройної агресії рф, Херсонський міський суд надав дозвіл на отримання зразків асфальтобетонного покриття дороги для проведення експертизи. Після цього нових ухвал у реєстрі опубліковано не було.

Одночасно з вищеописаним кримінальним провадженням обласний поліцейський главк зареєстрував інше. Під час його розслідування з’ясувалося, що "службові особи Олешківської міської ради шляхом зловживання службовим становищем упродовж 2016 року привласнили бюджетні кошти, які виділялися на реконструкцію вуличного освітлення м. Олешки".

Згідно з матеріалами справи, виконком і ТОВ "Єсенія-А" без проведення тендерів уклали між собою декілька десятків договорів щодо заміни ліхтарів зі звичайних на енергозберігаючі. У межах цих підрядів міськрада перерахувала фірмі близько 2,5 мільйонів гривень. Проте, як встановили слідчі, товар купувався з переплатою, що завдало значних збитків місцевому бюджету.

Один із допитаних тоді показав, що "голові Олешківської міської ради добре відомо про придбання вуличних світильників по завищеним цінам, проте останній отримав за це неправомірну винагороду". У межах розслідування цієї справи поліцейські неодноразово отримували тимчасовий доступ до речей і документів виконкому, але станом на сьогодні досі ніхто не засуджений.


СБУ у кабінеті Дмитра Воронова під час обшуків. Джерело: facebook.com

Що стосується безпосередньої сфери діяльності новоспеченого керівника КП – постачання тепла та гарячої води, то варто згадати, що очолюване ним місто двічі опинялося на межі зриву опалювального сезону. Особливо гостро ця проблема постала у 2019 році, коли профільне комунальне підприємство «Олешки-сервіс» заборгувало НАК «Нафтогаз» понад 7 мільйонів гривень за спожите паливо. Питання неодноразово ставало предметом розгляду засідань колегії облдержадміністрації, але Дмитро Воронов на них не з’являвся.


Олешківський міський голова під час візиту на одну з міських котелень. Джерело: facebook.com

Наостанок варто додати, що у певний момент кількість кримінальних справ, відкритих за результатами діяльності посадових осіб Олешківської міської ради сягнула двох десятків. Це навіть спричинило мітинг під стінами обласної прокуратури. Утім ситуацію це не змінило і Дмитро Воронов безперешкодно допрацював до кінця каденції.

Андрій Соков