Фігурант справи Злочевського перерахує 100 мільйонів на дрони для ЗСУ

28 березня 2023 р. 18:39

Фігурант справи Злочевського перерахує 100 мільйонів на дрони для ЗСУ

Фото: Jason Blackeye/Unsplash

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду України затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та одним з колишніх керівників групи компаній, афільованої з колишнім міністром екології та природних ресурсів Миколою Злочевським.

Про це повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відповідно до угоди суд визнав колишнього менеджера компанії Burisma Group Андрія Кічу винуватим у пособництві в наданні неправомірної вигоди особі, яка займає особливо відповідальне становище, за вчинення нею дій в інтересах третьої особи з використанням наданої їй влади, за попередньою змовою групою осіб.

За вироком суду йому призначили покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі, але суд звільнив менеджера від відбування призначеного покарання з випробуванням, з іспитовим строком один рік. 

Окрім того, за умовами угоди засуджений зобов'язаний співпрацювати зі стороною обвинувачення, а також протягом п'яти днів після затвердження угоди про визнання винуватості перерахувати 100 мільйонів гривень на спеціальний рахунок у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації - "Армія дронів".

Керівника групи компаній, афільованої з колишнім міністром екології та природних ресурсів часів президента Януковича, спільно з іншими особами затримали 12 червня 2020 року на спробі надання неправомірної вигоди у розмірі п'яти мільйонів доларів США керівництву антикорупційних органів. Гроші призначалися за закриття кримінального провадження за підозрою ексміністра екології, досудове розслідування у якому здійснювали детективи.

Між тим Вищий антикорупційний суд вирішив заочно судити колишнього міністра екології Миколу Злочевського за обвинуваченням у спробі підкупу керівництва Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 10 серпня 2020 року оголосили в розшук колишнього міністра екології та природокористування Миколу Злочевського.

Місцем зникнення вказувалася Одеса.

Тоді ж у серпні 2020 року адвокат Миколи Злочевського Петро Бойко заявив, що оскаржив постанову про оголошення його в розшук.

У січні 2022 року Вищий антикорупційний суд України обмежив ексміністра та його захист у строках на ознайомлення з розслідуванням НАБУ і САП до 28 лютого включно.

А в жовтні того ж року Вищий антикорупційний суд повернув прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) обвинувальний акт стосовно колишнього міністра.

На цьому наполягала адвокатка ексміністра, яка обґрунтувала своє клопотання тим, що підписи на обвинувальному акті та супровідному листі до нього не належать прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

У 2017 році Державне підприємство "Морський торговельний порт "Южний" провело тендер для визначення компанії, яка повинна поставити порту природний газ.

У конкурсі брали участь дві компанії: ТОВ "Південь-Газ" і ТОВ "Енерго-сервісна компанія "Еско-Північ".

Компанія погодилася працювати за 28 мільйонів 377 тисяч 850 гривень.

Згідно з єдиним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ "Енерго-сервісна компанія "Еско-Північ" станом на 2020 рік належала кіпрській компанії Burisma Holdings Limited.

Компанія Burisma Holdings, заснована Миколою Злочевським ще у 2002 році станом на 2020 рік входила у трійцю найбільших незалежних газовидобувників України.