Голова Одеської РДА заявив, що ТЦК мають звернути увагу на депутатів втікачів

09 червня 2024 р. 14:47

Голова Одеської РДА заявив,  що ТЦК мають звернути увагу на депутатів втікачів

Начальник Одеської районної державної (військової) адміністрації Олександр Гринчак заявив, що звернувся до керівників територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки з проханням не мобілізувати активних депутатів.

Як наголосив Олександр Гринчак у сесійній залі Южненської міської ради, йдеться про тих обранців, які дисципліновано працюють в раді — відвідують сесії й знаходяться в Україні, повідомив Центр публічних розслідувань.

Натомість він запропонував керівникам ТЦК звернути увагу на депутатів, які покинули країну, але не склали мандатів. 

Центр публічних розслідувань звернувся до районної ради з проханням розповісти скільки депутатів наразі мобілізовані, але поки не отримав відповіді.

Тим часом троє депутатів Одеської міської ради мобілізувалися до лав Збройних сил України з початку повномасштабної агресії.

При цьому в мерії зазначили, що у департаменті з організації роботи Одеської міської ради відсутня відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація щодо мобілізованих депутатів Одеської міської ради.

Утім зазначимо, що ці депутати не відвідують усі засідання комісій, але відвідують пленарні засідання. Тобто зі складу міської ради вони не виходили.

У березні "Центр публічних розслідувань" спільно з експертами всеукраїнської громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад" проаналізували декларації 55 депутатів Одеської міської ради за 2022 рік, що були оприлюднені станом на 1 лютого 2024 року.

Також спеціалісти повідомили, що місцеві ради у 2023 році стали більш відкритими у порівнянні із 2022 роком щодо публікації інформації про депутатів. 

Підсумки діяльності депутатів 15 міських рад протягом 2023 року підводили експерти всеукраїнської громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад"

Натомість в Одеській обласній раді на запит ЦПР відповіли, що не володіють інформацією щодо мобілізованих обранців.