Майно охоронця Януковича арештували на 50 мільйонів гривень

20 березня 2023 р. 14:45

Майно охоронця Януковича арештували на 50 мільйонів гривень

Фото: СБУ

Загальна вартість арештованих активів  керівника охорони президента-втікача Віктора Януковича становить майже 50 млн грн.

Про це повідомляє Служба безпеки України

Рішення суду стосується:

  • елітного готельного комплексу в Буковелі загальною площею понад 1,2 тис. м2;
  • квартири в центральному районі Києва загальною площею понад 200 м2;
  • двох паркомісць в столиці;
  • п'ять земельних ділянок загальною площею понад 1 га, розташованих у столичному регіоні, а також в Ялті та Івано-Франківській області.

Наразі перевіряється причетність їхнього власника до фінансування російських окупаційних угруповань у війні проти України.

Крім того, під час обшуків у столичній квартирі фігуранта виявлено:

  • 13 одиниць зброї, у тому числі колекційної;
  • понад 5,6 тис. набоїв;
  • мобільні телефони, комп’ютери, документи та чорнові записи із доказами протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження за ч. 4 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) триває слідство для з’ясування всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.  

За інформацією ЗМІ, йдеться про В'ячеслава Заневського.

Оперативний супровід здійснюється Департаментом контррозвідки СБУ. Розслідування проводять за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

За даними ОГП, під час збройної агресії рф поза офіційними пунктами пропуску Заневський покинув підконтрольну Україні територію. Перебуваючи на тимчасово окупованих територіях Донецької області та Автономної республіки Крим, фінансував дії, вчинені з метою зміни меж території України та здійснював дії, спрямовані на пособництво державі-агресору.

Раніше детективи Бюро економічної безпеки викрили депутата Одеської міської ради у веденні бізнесу в тимчасово окупованому Криму за законодавством російської федерації.

Про це повідомляє відомство.

По інформації БЕБ цій особі фактично належить товариство, що займається будівництвом елітної нерухомості. Це підприємство ухилилося від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму понад 7,5 млн грн.

За результатами обшуків у нежитлових, офісних приміщеннях, детективи виявили та вилучили 125 печаток підконтрольних компаній, з них 15 печаток підприємств нерезидентів (2 з яких суб’єкти республіки білорусь). Також вилучено первинні фінансово-господарські документи організації та інших підконтрольних підприємств.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені за ознаками ч.3 ст. 212 Кримінального Кодексу України (умисне ухилення від сплати податку на додану вартість, мита, що призвело до фактичного ненадходження до держбюджету коштів) здійснюють детективи Територіального управління БЕБ в Одеській області за процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури.

Голова департаменту санкційної політики мін'юсту Інна Багатих повідомила, що апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційну скаргу Міністерства юстиції України та стягнула в дохід держави активи російського олігарха Михайла Шелкова, які він намагався замаскувати як власність "українського інвестора", продавши напередодні повномасштабного вторгнення Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат за 3750 євро громадянці України.

5 липня 2016 року видання ІзбірКом повідомляло, що дельфінарії мережі "Немо" активно працюють в Криму, незважаючи на анексію.

Тоді депутат Одеської міської ради Андрій Кисловський повідомив ІзбірКому, що роботу вдалося відновити завдяки фахівцям не з України. 

Я не можу зараз нічого коментувати, пов'язаного з дельфінаріями, тому, що я військовослужбовець. Можу сказати тільки, що робота відновлена завдяки російським фахівцям, довго не працювали в Криму, тому, що, оскільки Крим - тимчасово окупована територія, там залишається багато українців, які потребують робочих місцях, вони там працюють, влаштовані, і спільними зусиллями ми зуміли відновити роботу. Україну там дуже сильно блокували поводилися некоректно стосовно українського бізнесу.
Андрій Кисловський.

Раніше ЦПР повідомляв, що Вищий антикорупційний суд за покликом Міністерства юстиції України дозволив конфіскувати квартиру на 175 кв. м та паркомісце в Одесі російського олігарха Михайла Шелкова.