Миколаївські комунальники змовились на ремонті трамвайного полотна

22 червня 2024 р. 14:09

Миколаївські комунальники змовились на ремонті трамвайного полотна

ФОТО: Департамент транспорту та інфраструктури.

У Миколаєві комунальне підприємство змовилось з виконавцем ремонтних робіт щодо ремонту трамвайного полотна. Ціни на будівельні матеріали були завищені. Міському бюджету завдали шкоди на 4,5 мільйона гривень. 

Про це повідомив відділ комунікації Миколаївської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що у 2022 році між товариством та комунальним підприємством Миколаївської міської ради було укладено договір про надання послуг з доброустрою трамвайного полотна та прилеглої до нього території. Роботи мали бути виконані у Центральному районі обласного центру.

Обвинувачені, за попередньою змовою, завищили вартість на будівельні матеріали та обсяги виконаних робіт, придбавши неякісну бетонну плитку, чим завдали міському бюджету збитків на майже 4,5 мільйона гривень.

Миколаївською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно групи осіб - власника, керівника та працівника одного з товариств з обмеженою відповідальністю міста Миколаєва за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч.5 ст.191 КК України).

Зловмисникам загрожує до дванадцяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Також днями у Миколаєві викрили змову на торгах. Учасники узгодили свою поведінку при проведенні аукціону з ремонту доріг. Торги були проведені Адміністрацією Корабельного району протягом 2019 – 2020 років.

Товариство "Кайсер" регулярно отримує мільйонні дорожні підряди без конкурентів від департаментів, адміністрацій та комунальних підприємств міста. З 2018 по 2024 рік товариство уклало угод на 115 мільйонів 442 тисячі 524 гривні.

Крім того, у Миколаєві підрядник отримав близько 17 мільйонів гривень на будівництво, але роботу так і не почав. Прокуратура подала позов у суд та вимагає розірвати договір підряду. Сума підряду складала близько 17 мільйонів гривень.