На Одещині голову громади підозрюють у незаконній передачі семи земельних ділянок
25 червня 2026 р. 14:26
266
ФОТОКОЛАЖ: ЦПР/ШІ
На Одещині розслідують махінації з землею, в центрі якої опинився очільник громади Олександр Гвоздік. Слідчі вважають, що через підроблене рішення сесії з комунальної власності вибули земельні ділянки вартістю майже 2 мільйони гривень.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на ухвалу Березівського районного суду.
За даними слідства, історія бере початок ще наприкінці 2021 року. Тоді до Андрієво-Іванівської сільської ради, яка нині має назву Чернівська сільська рада, звернувся голова фермерського господарства "Нептун" із проханням затвердити документацію щодо поділу земельної ділянки площею понад 40 гектарів та передати новоутворені ділянки у приватну власність членам господарства. Однак депутати на сесії 16 грудня 2021 року відмовили у погодженні цих рішень.
Читати також: Юристка Таїровської ради здала 5 га громадської землі забудовнику
Попри це згодом з’явилося рішення сесії під номером 658, у якому зазначалося, що депутати нібито погодили поділ землі та безоплатну передачу семи земельних ділянок окремим громадянам. Слідчі вважають, що цей документ був свідомо неправдивим, а відомості в ньому не відповідали реальному рішенню депутатського корпусу.
За версією слідства, документ був використаний для державної реєстрації права власності. У серпні 2023 року на його підставі сім земельних ділянок сільськогосподарського призначення були оформлені на фізичних осіб. Загальна площа переданих земель становила понад 40 гектарів, а їхня вартість, за підрахунками правоохоронців, перевищила 1,87 мільйона гривень.
Читати також: Справу про закупівлю палива для Іванівської громади закрили без вироку
Сільському голові Олександру Гвоздіку повідомили про підозру за статтями про зловживання службовим становищем та службове підроблення. Слідчі вважають, що він міг використати свої повноваження всупереч інтересам громади та підписати документ, який став підставою для вибуття землі з комунальної власності.
Прокурори наполягали на відстороненні посадовця від роботи, аргументуючи це ризиком впливу на свідків, можливим знищенням або приховуванням документів та перешкоджанням розслідуванню. Захист із такими доводами не погодився, заявивши, що всі ключові свідки вже допитані, а сам підозрюваний не має наміру втручатися у слідство.
Читати також: В Одесі експерти оцінили матеріали для КП у десять разів дешевше за суму договору
Суддя дійшов висновку, що на цьому етапі розслідування перебування посадовця на посаді може створювати ризики для справи. У результаті голову громади Гвоздіка відсторонили від виконання обов’язків до 14 серпня 2026 року. Раніше його відправили під варту з альтернативою внесення застави. Досудове розслідування триває.
Анна Бальчінос