Одеські поліцейські повідомили про підозру генералу, що наказав вдарити по "Тірасу"

06 липня 2024 р. 12:29

Одеські поліцейські повідомили про підозру генералу, що наказав вдарити по "Тірасу"

Фотоколаж: ЦПР

Одеські слідчі повідомили про підозру генерал-лейтенанту російської армії Сергію Кобилашу у порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством.

Як наголосили в поліції, йому загрожує довічне позбавлення волі. 

Слідчі встановили, що 23 квітня 2022 року, напередодні Великодня, саме за наказом Сергія Кобилаша групою літаків стратегічної авіації збройних сил рф було здійснено пуски крилатих ракет Х-101 у напрямку міста Одеса. Одна з них влучила у 16-поверховий багатоквартирний житловий будинок у Київському районі. Унаслідок цього загинули восьмеро цивільних людей, серед яких маленька дівчинка, її мати та бабуся, а також вагітна жінка, були поранені одинадцять містян, знищено й пошкоджено багато квартир у будинку, бізнес-центр, автомобілі.

Раніше ЦПР зняв фільм-розслідування "Хто вбив людей у ЖК "Тірас", де персоналізував тих, хто може бути причетним до смертельної атаки по мирному населенню Одеси.

Водночас інша крилата ракета влучила по кладовищу, внаслідок чого було поранено одну жінку, а також знищено й пошкоджено могили.

На місце події прибули поліцейські разом з іншими оперативними службами для проведення рятувально-пошукової операції, надання допомоги постраждалим, усунення наслідків страшної трагедії, документування воєнного злочину.

Понад 40 годин слідчі працювали на місці події – оглянули 61 об’єкт, тіла всіх загиблих, вилучили їхні біологічні зразки і їхніх родичів, допитали 96 потерпілих та 20 свідків. Для отримання доказової бази воєнного злочину також провели ряд судово-медичних, молекулярно-генетичних, вибухово-технічних, будівельно-технічних та військових експертиз.

На підставі зібраних доказів командувачу дальньої авіації повітряно-космічних сил збройних сил російської федерації генерал-лейтенанту Кобилашу слідчі заочно повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України, а саме у відданні наказу про вчинення дій, спрямованих на порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, поєднаних з умисним вбивством, вчинених за попередньою змовою групою осіб. За цей злочин йому загрожує довічне позбавлення волі.

Нагадаємо, в росії розстріляли пілота Ту-95, вірогідно причетного до обстрілу одеського ЖК "Тірас".

Зазначимо, що за інформацією ГУР, особовий склад дивізії безпосередньо причетний до планування, організації та здійснення обстрілів території України не тільки Х-555, як це сталося в Одесі, але й Х-22 - у Сергіївці