Одеські волонтери вимагають від президента розібратися із закупівлями

28 серпня 2023 р. 15:47

Одеські волонтери вимагають від президента розібратися із закупівлями

Фото: ЦПР

Керівниця благодійного фонду "Корпорація монстрів" Катерина Ножевнікова оприлюднила відкрите звернення до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України та Кабінету міністрів із вимогою пріоритезувати бюджетні видатки так, аби гроші витрачалися на армію, а не на цивільні об'єкти. Під документом жваво підписуються волонтери та активісти.

Своє звернення волонтерка оприлюднила на сторінці у соціальній мережі Facebook після того, як 28 серпня в Одесі біля місцевої ради вона організувала пікет.

Ножевнікова, яку підтримали на мітингу майже сотня людей, виступає проти витрати бюджетних коштів - сотень мільйонів гривень - на ремонти судів, театрів, дитсадків та перенаправлення видатків на потреби ЗСУ.

"Станом на сьогодні, півтора року з моменту повномасштабного вторгнення, йде тотальна російсько-українська війна. Довгострокова, затяжна війна на виснаження людського, економічного та військового потенціалів. Разом з тим, по всій Україні, як із державного бюджету, так і з місцевих бюджетів, здійснюються видатки на не критичні потреби. В місті Одеса та Одеській області одними із сотень прикладів такого цинічного використання коштів із метою дерибану видатків наближеними до влади виконавцями робіт є реконструкція приміщення Київського райсуду (за 106 мільйонів гривень, кошти міського бюджету Одеси) та ремонт Театру юного глядача на вулиці Грецькій, 48А (за 31 мільйон гривень, кошти обласного бюджету)", - зазначила волонтерка.

Вона наголосила, що за кошти, які планують витратити ремонт театру можна придбати дві тисячі FPV дронів для ЗСУ, а за 106 мільйонів на ремонт суду — двісті дванадцять тисяч кровоспинних турнікетів.

Отже, волонтерка вимагає від Президента України, Верховного Головнокомандувача, Верховної ради, Кабінету міністрів:

  • Негайно впровадити, ухвалити термінові зміни до Бюджетного кодексу України, Податкового та Митних кодексів, до Закону про бюджет на 2023 рік та у Бюджетній декларації, проєкті  Закону про державний бюджет на 2024 - з метою здійснення жорсткого секвестру бюджетів, із виокремленням справді пріоритетних видатків на критичні потреби українського народу, що покриватиметься коштом макрофінансової допомоги від партнерів  — проте спрямування усіх інших доходів бюджетів усіх рівнів на видатки Сил Оборони із контролем їх використання.
  •  Законодавчо запровадити сталі, інституційно спроможні механізми громадського контролю за видатками та закупівлями  Сил Оборони, а саме забезпечити роботу дієвих, із повноваженнями, органів громадського контролю не тільки на рівні громадської ради Міністерства оборони України, але і за видатками й забезпеченням в усіх командуваннях, угрупуваннях, бригадах та батальйонах ЗСУ та у структурі МВС.  Результатом має стати повернення довіри до закупівель і постачання у Силах оборони. 

Також волонтерська спільнота Одеси вимагає терміново змінити нормативно-правову базу у бік спрощення поточної звітності, скасування надмірних бюрократичних вимог, лібералізації та спрощення законодавства, із посиленням ролі як громадянського суспільства, так і незаангажованих правоохоронних та антикорупційних органів.

Від Одеської міської ради, Одеської обласної ради, рад органів місцевого самоврядування по всій країні волонтерка вимагає скасувати поточні тендери та зупинити видатки на не критичні статті. 

Від всіх  ОВА, органів місцевого самоврядування, місцевих рад всіх регіонів України вимагають скасувати поточні тендери та зупинити видатки на не критичні статті із чіткою пріоритезацію критичних видатків із метою вичерпного задоволення потреби ЗСУ та Сил Оборони.

Читайте також: Ремонт греблі Хаджибейського лиману вирішили знов віддати компанії, яка має відношення до Труханова.