В Одесі очікується пікет проти витрати бюджетних мільйонів на цивільні об'єкти

25 серпня 2023 р. 15:49

В Одесі очікується пікет проти витрати бюджетних мільйонів на цивільні об'єкти

Фото: Facebook, Київський райсуд Одеси

28 серпня в Одесі о 9:00 ранку біля місцевої ради відбудеться пікет керівниці благодійного фонду "Корпорація монстрів" Катерини Ножевнікової.

Про це волонтерка повідомила на своїй сторінці в Facebook.

Ножевнікова виступає проти витрати бюджетних коштів - сотень мільйонів гривень - на ремонти судів, театрів, дитсадків та перенаправлення видатків на потреби ЗСУ.

"Хлопці, які зараз віддають своє життя на фронті, вибачте нас. Мені ніколи не було в житті так соромно за місто, в якому я народилася. Але якщо я зможу хоч щось змінити, я буду це робити до останнього", - написала волонтерка.

Історик та волонтер Олександр Бабіч підтримав Ножевнікову: "Наша влада - це банда, яка не зупиняє свої злочини і "дерибан" навіть під час війни. Вони відірвані від реальності. Їх не стосується те, що на фронті не вистачає дронів, турнікетів, автівок, форми. Ім треба тільки туди витрачати гроші, де є їх особиста зацікавленість. Готовий виходити і вимагати відміни злочинних рішень з витрачаннями коштів на "ремонти судових приміщень" і подібного марнотратства, коли гинуть наші солдати".

Ножевнікова зазначила, що 25 серпня відбулась позачергова сесія Одеської міської ради, на якій депутати ухвалили виділення 106 мільйонів гривень на реконструкцію будівлі Київського районного суду. За ці гроші планується добудувати приміщення для утримання конвойованих осіб.

8 серпня на майданчику держзакупівель Prozorro з’явився тендер на реконструкцію будівлі з прибудовою додаткових приміщень, розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Варненська, 3-Б. Власне, за цією адресою знаходиться Київський районний суд міста Одеса. Очікувана вартість ремонту склала 106 мільйонів 245 тисяч гривень. На цей тендер подала свою пропозицію лише одна компанія - "Ремонтно-будівельна дільниця "Одесголовпостач".

Після завершення тендеру своє незадоволення висказали також депутат Петро Обухов та голова бюджетної комісії Олексій Потапський.

Прийняття рішення про виділення коштів супроводжувалося в Одеській міськраді численними дискусіями. Так, депутат Анастасія Большедворова зазначила, що бюджет ремонту в перерахунку складає 1700 доларів за квадратний метр добудови.

Олександр Байдерін нагадав про випадок з підривом гранати у Шевченківському суді Києва і додав, що як адвокат розуміє потребу у спеціально обладнанному приміщенні для конвойованих осіб. Захищав потребу фінансування суду також міський голова Геннадій Труханов.

Рішення було прийняте 40 голосами.

Також Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації оголосив тендер для пошуку підрядника, якому сплатять за реставрацію в Одеському театрі юного глядача. Йдеться про реставрацію фасаду та покрівлі театру. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 31 мільйон 724,9 тисячі гривень планують провести 1 вересня.

Читайте також: Ремонт греблі Хаджибейського лиману вирішили знов віддати компанії, яка має відношення до Труханова.