Правоохоронців Одещини звинуватили у вимаганні данини від комерсантів

18 квітня 2023 р. 16:51

Правоохоронців Одещини звинуватили у вимаганні данини від комерсантів

Фото: ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом правоохоронцям, у вимаганні "плати" з підприємців за дозвіл на торгівлю продуктами в Одеській області.

Як повідомили у ДБР, двоє підозрюваних налагодили систему поборів на дозволі реалізовувати продукти бізнесменам на території Чорноморського району.

Ділки збирали гроші як з точок продажу на ринку, так і з магазинів. Комерсанти мали сплачувати від 300 гривень за день торгівлі з одної точки на ринку та до 150 доларів США в місяць за роботу магазину. У разі несплати погрожували перешкоджати бізнесу — складати адмінпротоколи тощо.

За оперативними даними, за місяць правоохоронці "збирали" з підприємців щонайменше 200 тисяч гривень. Працівники ДБР затримали "на гарячому" одного з правоохоронців.

Фігуранти підозрюються у системному вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб. Їм загрожує до десяти років позбавлення волі.

Раніше правоохоронці затримали в Одеській області одного зі своїх колег - заступника начальника відділу поліції з превентивної діяльності одного з райвідділів поліції за підозрою у вимаганні та отриманні хабаря на суму 2 тисячі доларів США.

Між тим 13 квітня слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, обрав запобіжний захід у вигляді застави у розмірі понад 2 мільйони гривень судді одного з районних судів Одеси, яку у березні цього року викрили на одержанні 4 тисячі доларів США неправомірної вигоди.

Утім судді не завжди відправляють за ґрати хабарників. Можна укласти угоду із прокурором про визнання провини й отримати умовне покарання.

Так Ренійський районний суд Одеської області затвердив угоду між заступником керівника Білгород-Дністровської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері та інспектором прикордонної служби про визнання винуватості у незаконному переправленні осіб через державний кордон та отриманні хабаря. 

У лютому 2023 року Приморський районний суд Одеси затвердив угоду між заступником директора товариства з обмеженою відповідальністю  "Учбовий центр фахівців морського транспорту" та прокурором про визнання підприємцем провини у незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

У січні Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області визнав інспектора прикордонної служби винним у незаконному переправленні осіб через державний кордон і проханні неправомірної вигоди.

Чоловіка лише оштрафували. За перший злочин на 476 тисяч гривень, а за другий на 23,8 тисячі гривень. 

Річ у тім, що прикордонник уклав із прокурором відповідну угоду, за якою визнав свою провину в обмін на покарання не пов'язане з позбавленням волі.