Пам'ятку архітектури ХІХ століття на Одещині хочуть продати за три мільйони

03 березня 2024 р. 15:02

Пам'ятку архітектури ХІХ століття на Одещині хочуть продати за три мільйони

Фото: Прозорро.Продажі

Болградська міська рада в Одеській області втретє спробує продати нежитлову будівлю на вулиці Інзовська, 205, але цього разу зі старою стартовою ціною у 3 мільйони 451,9 тисячі гривень.

Як зазначається в системі Прозорро. Продажі, міська рада повернулася до формату трираундового англійського аукціону. Продаж запланований на 26 березня.

Опис об'єкта: нежитлова будівля – А, площею 405,1 квадратного метра, нежитлова будівля – Б, площею 80 квадратних метрів, нежитлова будівля – В, площею 57,4 квадратного метра, вбиральня – Г, сарай – Д, навіс – Е, погріб – Ж, дворові споруди № 1-2.

Об'єкт є пам'яткою архітектури місцевого значення, взятий під охорону держави. Це маєток, побудований наприкінці ХІХ століття, розташований в історичному районі міста, поряд є навчальні заклади, державні установи, лікарня, спортивні та дитячі майданчики, магазини. Зручна транспортна розв’язка.

 Будівля перебуває зараз на балансі КП "Міськводоканал". 

 Наразі будівля потребує ремонту.

Попередній аукціон планували 10 грудня, але охочих купувати будівлю не знайшлось навіть після того, як на першому етапі стартова ціна зменшилася до 972 тисяч 620 гривень.

Аукціон проводився у форматі гібридного голландського аукціону. Перший етап — голландський аукціон, коли з кожним кроком ціна зменшується доти доки учасники готові починати торги. Тоді аукціон проводять за класичною — англійською схемою де перемагає той хто запропонував більше.

Перший аукціон планувався 27 грудня 2023 року, але не відбувся через відсутність пропозицій.

Як повідомляло видання "Махала", колись у влади були плани створити на базі цього дому центр національних культур і ремесел. Але коштів на це не знайшли. Як і на реставрацію самої історичної будівлі.

Кирило Бойко