Позачергова сесія Одеської міськради: десятки мільйонів на дрони, ремонти будівель та "урізання" дорожників

16 листопада 2023 р. 14:34

Позачергова сесія Одеської міськради: десятки мільйонів на дрони, ремонти будівель та "урізання" дорожників

Фото: Одеська міська рада

Сесія Одеської міської ради 15 листопада була однією з самих коротких: питання розглядали без обговорення. А всі витрати показували, як військові. Між тим частина витрат була все ж такі не зовсім на ЗСУ, як декларує міська влада.

На що витратить місто та де забрали кошти в огляді "Центру публічних розслідувань".

Гроші на дрони та … компенсацію комуналки

Перше питання  "Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 30 листопада 2022 року № 1012-VIII "Про бюджет Одеської міської територіальної громади на 2023 рік" стосувалося допомоги обороноздатності міста. Тут дійсно додали 149 мільйонів грн на оборону. Проте не всі витрати відповідають допомозі військовим.

Читайте також: Сесія Одеської обласної ради: медичні закупівлі в одних руках та сільські конкурси замість дронів

Даним проєктом запропоновано доповнення програми "Безпечне місто Одеса" новими напрямами та заходами, а також збільшення орієнтовних обсягів фінансування на низку напрямків. Один з них закупівля автівок, а також квадрокоптерів на 14 млн грн, безпілотних авіаційних комплексів, комплексів протидії технічним засобам розвідки на 19 млн грн тощо. На матеріально-технічне оснащення бригади "Лють" витратять 30 млн грн.

Між тим низка напрямків стосується капітального ремонту, компенсацій комунальних послуг та навіть податків. Чому податки та комунальні послуги компенсувати має місто – питання.

Наприклад, забезпечення діяльності Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаїв шляхом проведення поточного ремонту адміністративної будівлі в Одесі додатково на 5 млн грн, а також забезпечення належних умов функціонування Військової академії, підрозділів Збройних Сил України на 5 млн  288 тис. грн шляхом оплати комунальних послуг, а також податків на 500 тис. грн.

Менше на дороги – більше на погашення кредитів

Крім змін у програму "Безпечне місто Одеса" місто достроково погасило заборгованості перед Ощадбанком на 293 млн 600 тис. грн. 

Значні зміни торкнулися витрат на "бруківку". 19 мільйонів грн повернули з реконструкції Іванівського шляхопроводу, тротуарів тощо.

Ще один напрямок – відновлення спільного майна, що постраждало від воєнної агресії. В програмі пропонується перерозподілити 2,5 млн грн на відновлення спільного майна багатоквартирного житлового будинку за адресою: м. Одеса, Військовий узвіз, 18, а також вжити невідкладних заходів на вул. Висоцького, 10 та Сахарова, 42.


Будинок на Висоцького, 10. Фото: ОК "Південь"

Пас для громадськості

Після мітингів під мерією в міській владі придумали, як залучити громадськість та надавати їй гроші на оборону.


Катерина Ножевнікова. Фото: Інтент

"Ми вирішили розробити юридичний механізм, який дозволить залучати громадські організації до закупівлі допомоги військовим за бюджетні кошти. Закон не забороняє муніципалітету надавати бюджетні кошти громадським організаціям, а волонтерам - здійснювати закупівлі та надавати допомогу військовим", - заявив мер міста Геннадій Труханов.


Геннадій Труханов. Фото: Одеська міська рада

Чиновники кажуть, що волонтерські організації мають прямі контакти постачальників, можуть робити закупівлі за кордоном, отже зможуть оперативніше реагувати на запити військових.

Цікаво, як це буде проводитися з боку законодавства, адже місто не може робити закупівлі за бюджетні кошти за кордоном. Як буде формуватися звітність та чи не стануть волонтери потім фігурантами кримінальних проваджень?

Читайте також: Сесія Одеської міської ради: що залишилося за кадром

Олеся Калайтович