Петиція щодо відновлення декларування статків посадовців набрала необхідні голоси

03 лютого 2023 р. 16:02

Петиція щодо відновлення декларування статків посадовців набрала необхідні голоси

Фото: ІзбірКом

Електронне звернення до президента України Володимира Зеленського з проханням відновити декларування статків посадовців та депутатів за чотири дні зібрала понад 25 тисяч підпісів.

Тож тепер петицію має розглянути Президент України Володимир Зеленський та відповісти автору.

Автор звернення Олексій Гриценко зареєстрував його 30 січня. Він наголошує, що поки українські воїни віддають життя за батьківщину, серед чиновників лишаються ті, хто дозволяє собі займатися корупцію. Під час війни держава має швидко виявляти та карати таких осіб.

Важливою передумовою для виявлення корупціонерів Олексій Гриценко вважає саме відновлення електронного декларування публічних службовців.

На його думку, запровадження електронного декларування публічних службовців свого часу стало одним із найбільших успіхів антикорупційних реформ в Україні. Завдяки цьому антикорупційні органи та громадськість змогли виявити десятки службовців із незаконно набутими статками.

Втім, з березня 2022 року публічні службовці в Україні звільнені від обов’язку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування й поки минає перший місяць 2023 року, публічні службовці не подали майнові декларації навіть за 2021 рік.

На думку автора петиції наразі це рішення є необґрунтованим. Адже для переважної більшості публічних службовців немає об'єктивних перешкод для подання декларацій: вони не перебувають на лінії фронту й мають змогу заповнити інформацію про свої доходи і статки.

На думку автора звернення, відновивши декларування, влада продемонструє свою нетерпимість до проявів корупції під час воєнного стану. Усі, хто на своїх посадах у часи війни дозволяє собі красти державні кошти - мають бути виявлені та понести відповідальність. Подані декларації службовців, вважає Олексій Гриценко, допоможуть у цьому.

Автор петиції наполягає, що рішення про поновлення обов'язку декларування лише зміцнить довіру суспільства до державної влади, а також довіру міжнародних партнерів. 

Зазначимо, що днями в Україні та зокрема на Одещині відбулася низка обшуків у політиків, бізнесменів, в Одеській обласній військовій адміністрації тощо.