Ремонт школи на Одещині за 65 мільйонів віддали кропивничанам без аукціону

18 травня 2024 р. 11:43

Ремонт школи на Одещині за 65 мільйонів віддали кропивничанам без аукціону

Фото: Google.maps

Управління освіти, молоді, спорту та культури виконавчого комітету Березівської міської ради Одеської області провело закупівлю для обрання підрядника, якому заплатять за капітальний ремонт школи №2 в Березівці.

Відповідна інформація оприлюднена в системі електронних закупівель Prozorro.

Закупівлю провели з одним учасником у форматі відкритих торгів з особливостями. В товариства з обмеженою відповідальністю "Буд-Контроль" конкурентів не було. 

Компанія повинна буде зробити ремонт до 31 грудня 2025 року за 65 мільйонів 356,5 тисячі гривень. 

За даними сервісу YouControl, товариство з обмеженою відповідальністю "Буд-Контроль" зареєстроване у Кропівницькому в грудні 2008 року власником є Андрій Агрієвич.

Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги.

Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів. 

 Часто під час таких торгів не відбувається аукціону тож учасник не має конкурентів. 

Утім позаминулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону. 

Наприклад, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського провів закупівлю для обрання підрядника, якому заплатять за поточний ремонт фасаду пам'ятки архітектури та містобудування місцевого значення — будівлі літера Г1.

Закупівлю провели у форматі відкритих торгів з особливостями й конкурентів в підрядника — товариства з обмеженою відповідальністю "Євро-Стиль груп" - не було.

Кирило Бойко