Скандал з викинутою гуманітаркою: в Болграді розпочали кримінальне провадження

03 червня 2023 р. 12:19

Скандал з викинутою гуманітаркою: в Болграді розпочали кримінальне провадження

Поліцейські за дорученням прокуратури Болградського району почали кримінальне провадження щодо списання і подальшого знищення понад 2 тонн печива гуманітарної допомоги, у якого вийшов термін зберігання.

Про це повідомило видання "Махала" із посиланням на прокурора Болградської окружної прокуратури Дмитра Цоєва.

Як зазначає видання, прокурор таким чином відреагував на публікацію у засобах масової інформації. 

"Інформація цікава з погляду прокуратури. Є підстави для питань. Хтось повинен відповісти за те, чому у важкий час трапилася така ситуація. Як так могло статися, що продукти викинули, бо вийшли терміни зберігання. Ми визначатимемо суму збитків за ринковою вартістю харчових продуктів. Визначимо, хто безпосередньо відповідав за збереження гуманітарного резерву, чому, якщо бачили, що терміни зберігання закінчуються, харчі не використали за призначенням"– процитували прокурора журналісти.

Раніше Центр публічних розслідувань із посиланням на видання "Махала" повідомляв, що Болградська міська рада передала для знищення місцевому комунальному підприємству "Міськводоканал" 2 тонни печива, що отримала як гуманітарну допомогу для внутрішньопереміщених осіб. 

Цей вчинок у Болградській міській раді пояснили тим, що після отримання гуманітарної допомоги та підрахунку кількості переселенців, виявилося, що кількість ВПО, які реально проживають на території громади, на момент видачі допомоги значно менша, ніж офіційно зареєстрованих.

Через це одразу віддати усі продукти ВПО виявилося неможливим й видача тривала деякий час. Зрештою вирішили віддати залишки продуктів мешканцям громади, які опинилися у складних життєвих обставинах, але в печива на той час сплинув термін придатності.