Справа кладовища "Західне": Вірченко проігнорував суд та втратив 4 мільйони застави
07 вересня 2022 р. 18:36
Фото: ЦПР/Архів
Вищий антикорупційний суд стягнув у дохід держави 4 мільйони гривень застави з представника ТОВ «Авіакомпанія «Одеса» Андрія Вірченка, обвинуваченого у кримінальному провадженні щодо заволодіння чиновниками Одеської міської ради у змові з місцевими бізнесменами 131 мільйоном гривень із бюджету Одеси у 2016 році. Справа стосується угоди щодо купівлі майнового комплексу аеропорту «Застава-2» під цвинтар.
Про це розповів прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентин Мусіяка кореспондентці Центру публічних розслідувань Катерині Петренко.
Зі слів обвинувача, колегія суддів ВАКСу у складі Лесі Федорак, Ігоря Строгого під головуванням Віктора Маслова ухвалила це рішення 6 вересня.
Важливо зауважити, зі слів прокурора, в судове засідання не прийшов ні Вірченко, ні його дружина, яка внесла за нього заставу раніше.
Нагадаємо, місце перебування обвинуваченого невідоме. Його розшукують в Україні. Суд оголосив обвинуваченого в розшук та виділив щодо нього матеріали справи з загального провадження щодо всіх фігурантів на чолі з керівницею юридичного департаменту Одеської міськради Інною Поповською, ексдиректором департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексієм Спектором та колишнім головою постійної комісії Одеської міськради а нині депутатом Одеської обласної ради Василем Шкрябаєм.
За рішенням суду, провадження щодо нього також зупинили до розшуку. Вірченка обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Відомо, що прокурор на початку липня заявив клопотання з проханням ув’язнити Вірченка через неналежну процесуальну поведінку. Так, 4 липня ВАКС з цих же підстав за ініціативою прокурора стягнув в дохід держави близько 2 мільйонів гривень застави, внесеної за представника ТОВ «Авіакомпанія «Одеса». Тоді поштові відправлення про виклик до суду повернулися, бо Вірченка вже не було за місцем проживання.
Прокурор також повідомив, що в детективів бюро немає інформації про перетин фігурантом кордону. Якщо ж українські правоохоронні органи встановлять, що Вірченко переховується в іншій державі, то щодо нього можливий спецрозгляд та відповідно зміна запобіжного заходу на заочний арешт, який дозволив би Інтерполу його відшукати та повернути в Україну.
Зауважимо, у САП стверджують: Вірченко злісно перешкоджав провадженню, не з'явився до прокуратури на вручення обвинувального акту та неодноразово не приходив до суду без поважних причин. До нього ВАКС раніше застосував примусовий привід та грошове стягнення.
Авторка: Катерина Петренко
06 вересня 2022 р. 17:23
04 липня 2022 р. 22:03