Справа санаторію "Куяльник": держреєстраторці повідомили про підозру

05 лютого 2024 р. 18:41

Справа санаторію "Куяльник": держреєстраторці повідомили про підозру

Фото: Офіс Генпрокурора

Керівництво Одеської обласної прокуратури повідомило про підозру державній реєстраторці у несанкціонованій зміні інформації, що оброблюється в автоматизованих системах (ч. 3 ст. 362 КК України).

Про це 5 лютого повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, у 2019 році посадовиця без наявності правових підстав зареєструвала за приватним підприємством право власності на майно об’єднання санаторно-курортних закладів на курорті "Куяльник".

Внаслідок таких дій законному власнику майна завдано близько 1 млрд грн шкоди.

У лютому 2023 року Південно-західний апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції та ухвалив нове рішення щодо об'єднання санаторно-курортних закладів на курорті "Куяльник" в Одеській області.

Апеляційний суд визнав незаконними та скасував рішення реєстраторів, визнав право власності за державою в особі Фонду державного майна України.

Йдеться про позов прокуратури до Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця", Комунального підприємства "Агенція реєстраційних послуг" та державного реєстратора цього КП щодо скасування права власності ПрАТ на нерухомість санаторію "Куяльник".

У червні 2022 року Господарський суд Одеської області вирішив справу на користь "Укрпрофоздоровниці", тож прокурор вирішив подати апеляційну скаргу. 

У липні 2022 року суд арештував та передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) 80 об’єктів нерухомості курортно-оздоровчих, спортивних та інших державних комплексів, розташованих у різних регіонах України. Серед них й санаторій "Куяльник".

У вересні 2021 року Печерський суд Києва обрав запобіжний захід для заступника Голови правління ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" у вигляді тримання під вартою. Таку ухвалу суд виніс, розглядаючи справу про намагання придбати санаторій "Куяльник", за що заступнику голови правління ПрАТ запропонували хабар і він, за даними слідства, погодився. 

Наприкінці липня того ж року Печерський районний суд м. Києва наклав арешт на 45 комплексів орієнтовною вартістю 5 млрд грн, серед них й курортні санаторії в Одесі та Одеській області.

У грудні 2019 року прокуратура Одеської області подала позов до суду з вимогою скасувати рішення держреєстратора і визнати за державою право власності на нерухомість об'єднання санаторно-курортних закладів курорту "Куяльник".

Прокурори заявили, що підприємство незаконно оформило право власності на приміщення санаторію площею понад 100 тисяч квадратних метрів вартістю близько одного мільярда гривень.