Стало відомо, коли скерують до суду справу експрокурора Одещини

28 травня 2024 р. 11:36

Стало відомо, коли скерують до суду справу експрокурора Одещини

Фото: Одеська обласна прокуратура

Вищий антикорупційний суд України дав адвокатам колишнього прокурора Одеської області Олега Жученка та йому самому час на ознайомлення з матеріалами обвинувачення до 31 серпня 2024 року.

Відповідна постанова суду оприлюднена в Єдиному реєстрі судових рішень.  

Таким чином суд частково задовольнив клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України. Він зазначав, що обмеження в часі для ознайомлення захисту з матеріалами справи викликане побоюванням, що адвокати будуть затягувати розгляд довгим ознайомленням.

Зокрема детектив заявив, що сторона захисту розпочала ознайомлення лише після повторного повідомлення про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування, яке датоване 7 вересня 2023 року.

Таким чином Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 31 серпня скерує до суду кримінального провадження за підозрою Жученка у зловживаннях та одержанні неправомірної вигоди.

Йдеться про підозру, яку в 2021 році НАБУ та САП оголосили 16 особам у створенні злочинної організації та зловживаннях в Одесі на 689 млн грн. А саме: керівнику злочинної організації Володимиру Галантернику (заочно, бо він не в Україні); міському голові Одеси Геннадію Труханову; голові постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василю Шкрябаю; керівниці юридичного департаменту ОМР Інні Поповській; директору департаменту комунальної власності ОМР Олексію Спектору та його заступнику Володимиру Радіонову; виконувачу обов'язків заступника мера Одеси Олегу Бриндаку (ексвиконувач обов'язків мера Одеси у 2013-2014 роках, колишній голова земельної комісії ОМР) та ще трьом особам, які опікувалися функціями фінансового контролю, юридичного супроводу та координації дій. Також підозру вручили ще шістьом особам (співучасникам), зокрема, заступнику Труханова; колишньому керівнику одного з комунальних підприємств; експрокурору Одеської області Олегу Жученку; власникам компанії-забудовниці "Будова" та її топ-менеджерам. Їхні дії кваліфікують за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч.4 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України (участь у злочинній організації Галантерника; зловживання службовим становищем; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; легалізація коштів, одержаних злочинним шляхом; одержання неправомірної вигоди та надання цієї неправомірної вигоди).

За даними детективів, вказані особи заволоділи шістьма земельними ділянками в Одесі за адресами: Гагарінське плато, 4 (житловий комплекс Sea View); Варненська, 27 з літерами А, В і Г (ЖК "Скай Сіті"); Жаботинського 54А (ЖК "Альтаїр-3") та Академічна, 30 (апарт-комплекс "Морська резиденція"). Всі вказані будинки збудувала компанія "Будова", яку пов'язують з Галантерником. Окремо фігурантів підозрюють у заволодінні понад 131 млн грн на закупівлі земельної ділянки колишнього аеродрому "Застава" за завищеною вартістю.

Кирило Бойко