Таємна сесія Херсонської облради: проєкти понад 40 рішень прийняли невідомі люди

10 липня 2024 р. 17:14

Таємна сесія Херсонської облради: проєкти понад 40 рішень прийняли невідомі люди

Фото: Херсонська обласна рада

10 липня Херсонська обласна рада провела XVII позачергову сесію депутатів VIII скликання без трансляції пленарного засідання.

Про це повідомляє ЦПР.

Чому так сталося - на сайті облради не поінформували, але зазначили, що прийняли "позитивні рішення по 46 питаннях порядку денного, в тому числі пов’язаних з ефективним використанням комунальних ресурсів та розвитку майна, яке належить громаді".

Виходячи з опублікованого фото на сайті облради, на сесії були присутні 37 людей. Щоправда, з відео було лише 12 учасників, а деякі – невідомо як підписані. Наприклад, "ТV".

Саме рішенням цих невідомих до спільної комунальної власності територіальних громад Херсонської області прийнято автотранспортні засоби від благодійних організацій, балансоутримувачами яких стали:

 • Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – 34 автотранспортні засоби + 8 автотранспортних засобів спеціалізованого призначення;
 • Херсонська обласна клінічна лікарня – 10 автотранспортних засобів;
 • Херсонська обласна дитяча клінічна лікарня – 8 автотранспортних засобів;
 • Херсонський регіональний онкологічний центр – 3 автотранспортні засоби;
 • Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги – 2 автотранспортні засоби;
 • Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І.Горбачевського – 2 автотранспортні засоби;
 • Обласна лікарня відновного лікування – 2 автотранспортні засоби;
 • Фтизіопульмонологічний медичний центр – 1 автотранспортний засіб;
 • Херсонський обласний центр служби крові – 1 автотранспортний засіб;
 • Херсонський обласний кардіологічний центр – 1 автотранспортний засіб.

"Паралельно депутати підтримали безоплатну передачу автотранспортних засобів у державну власність до сфери управління Міністерства оборони України для задоволення потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ЦПР, 8 липня відбулося засідання Президії Херсонської обласної ради, на якому визначилися з датою та порядком денним XVII сесії. На розгляд пленарного засідання винесли 46 проєктів рішень, зокрема:

 • 18 з них стосуються комунальної власності (приймання, передача, списання майна тощо);
 • 5 кадрових питань;
 • 7 питань, які стосуються відзнак та нагород;
 • 3 проєкти рішень стосуються позбавлення права слова та участі у засіданнях ради депутатів С. КульчиковськогоВ. Пунгіна та С. Межерицького.

На сесії також планували проголосувати за проєкти рішень "Про інформацію щодо результатів діяльності органів прокуратури Херсонської області у 2023 році", "Про наявність обставин непереборної сили та затвердження переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин" та "Про забезпечення діяльності постійно діючої поліцейської комісії Управління патрульної поліції в Херсонській області Департаменту патрульної поліції".

Усі ці питання прийняли, судячи з того, що на сайті зазначили, що були "позитивні рішення по 46 питаннях порядку денного".

Попередній порядок денний сесії було оприлюднено менше, ніж за добу до запланованого початку засідання. Проєкти рішень не опубліковано зовсім. Крім того, на сайті Херсонської обласної ради не працює декілька важливих сторінок. Наприклад, неможливо дізнатися регламент ради

З початку повномасштабного вторгнення депутати зібралися лише тричі — у грудні 2022 року, в березні 2023 року та у квітні 2023 року. Сесія 16 лютого 2024 року не відбулася, тоді зареєструвався 31 обранець при необхідних 33.

Ната Чернецька