Заступник голови Херсонської облради купив торік у Києві квартиру

10 травня 2024 р. 12:03

Заступник голови Херсонської облради купив торік у Києві квартиру

Фото: Facebook

Перший заступник голови Херсонської обласної ради — керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський придбав у вересні 2023 року квартиру площею 45,7 кв. м у столиці. 

Про це стало відомо з його декларації

Таким чином посадовець має дві квартири 94 кв. м та 45,7 кв. м у Києві, ще одна у Києві площею 65,8 кв. м належить дружині Олені. Також Соболевський має право на користування квартирою 69,9 кв. м у Херсоні.

Автівок, судячи з декларації, у родини не має.

З доходів вказана тільки зарплата посадовця Херсонської облради - 797 тис. грн.

Готівкою Юрій Соболевський зберігає 200 тис. грн, 50 тис. доларів та 40 тис. євро, а дружина - 530 тис. грн. На банківському рахунку у чиновника — понад 120 тис. грн.

Нагадаємо, що у лютому 2023 року Соболевський закликав мешканців Херсону добровільно евакуюватись до повного звільнення регіону українськими захисниками.

Зазначимо, що декларація голови Херсонської облради Олександра Самойленка засекречена НАЗК.

Нагадаємо, голова Херсонської райради Михайло Линецький з сином отримали понад 40 тисяч допомоги як ВПО.

Дружина першого заступника голови Херсонської військової адміністрації Інна Бутрій та її діти Данило й Каміла отримали у 2023 році допомогу на проживання внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 96 тисяч гривень.

Керуюча справами херсонського виконкому Тетяна Турчин заробила на посаді майже мільйон гривень. 

Заступник Херсонського міського голови Дмитро Шпорт у 2023 році отримував заробітну плату в трьох відомствах й взяв у користування квартиру. 

Очільник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко у 2023 році задекларував майно дружини Інни, яка не фігурувала у декларації за 2022 рік.

Тим часом народна депутатка України Вікторія Вагнєр, обрана у парламент представляти інтереси жителів Херсонської області, торік отримала від управління соціальної політики Херсонської міської ради матеріальну допомогу у сумі 60 тисяч гривень.

Херсонський нардеп Володимир Іванов живе у квартирі батька, користується його автівкою та не має жодних заощаджень.

А народний депутат України Павло Павліш від партії "Слуга народу" за 182-м виборчим округом (місто Херсон) задекларував, що у 2023 році не мав автівки, але користувався Audi Q7, а дружина - Infiniti Qx50. Раніше він був власником Mercedes-Benz. Зазначимо, що в деклараціях нардепа-юриста НАЗК знайшло розбіжностей на 7 мільйонів. Політик претендує на посаду судді Конституційного суду.

Раніше повідомлялося, за згідно з дослідженням Атестації депутатів місцевих рад, другий рік війни продемонстрував стійку тенденцію до поступового відсторонення депутатів Херсонської міської ради від життя громади, зменшення депутатської активності, втрату їхніх зв’язків з виборцями. Частково причини цього процесу є об’єктивними: місто знаходиться під постійними обстрілами. Значна частина містян й депутати разом з ними були вимушені виїхати за межі громади. Частково подібне відсторонення є результатом політики місцевої військової адміністрації, яка не бачить депутатів у системі взаємодії влади з громадою.

Ната Чернецька