Посадовця Одеської ОВА звинувачують у співпраці з Кауфманом і Грановським

23 червня 2023 р. 19:24

Посадовця Одеської ОВА звинувачують у співпраці з Кауфманом і Грановським

Фото: 8news.com.ua

Директора департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної військової адміністрації Віктора Лунгула звинувачують у допомозі бізнесменам Борису Кауфману та Олександру Грановському, які, за даними слідства, наживалися на комунальному майні Одеси.

Про це з посиланням на матеріали судової справи повідомляє Nikcenter.

В грудні 2022 року Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру Борису Кауфману та його партнеру Олександру Грановському про створення злочинного угрупування в Одесі та надання неправомірної вигоди місцевим посадовцям.

"Ця злочинна організація взяла під контроль практично всі питання економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств, інші аспекти взаємодії з бізнесом. Задля безперебійності реалізації поставлених цілей організатори ЗО налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради, про що свідчать докази, здобуті НАБУ і САП під час розслідування", – повідомляли в НАБУ

Як вважають в антикорупційному бюро, до діяльності угрупування причетний начальник департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Віктор Лунгул. У кінці 2022 року в нього вдома провели обшук і арештували 200 тис грн готівки.

В листопаді 2021 року НАБУ повідомили чиновнику про підозру у справі про продаж дачі Маразлі та маєтку Фабрицького. Його звинувачують у зловживанні владою, що спричинило збитки у понад 80 млн грн. Йдеться про продаж за заниженою вартістю двох пам'яток архітектури.

Як заявили детективи, чиновник реалізував схему, внаслідок якої громада Одеси втратила дві пам'ятки архітектури — "Дачу Маразлі" та "Маєток Фабрицького" — і низку будівель та земельних ділянок, на якій вони розташовані.

"Об’єкти передали приватній компанії в оренду строком на десять років, а в подальшому посадовець забезпечив включення цих об’єктів до переліку тих, що підлягають приватизації. У 2018 році будівлі продали за 29,7 млн грн компанії-орендарю, що майже вдвічі дешевше за ринкову вартість, встановлену експертизою", - повідомляли в НАБУ.

У відомстві зазначали, що покупець також отримав право користування земельною ділянкою понад 1,2 га, яку, на момент продажу, юридично не оформили.

Як встановила експертиза, вартість права користування такою ділянкою на момент продажу становила понад 56 млн грн.

Зазначимо, що НАБУ розслідує продаж за заниженою вартістю Одеською обласною радою дачі Маразлі з 2019 року.

Детективи розслідують факт відчуження 3 вересня 2018 року службовими особами Одеської облради на користь ТОВ "Крок вперед" комплексу будівель за заниженою вартістю в Одесі за адресою Лідерсівський бульвар, 13. У НАБУ встановили, що у 2017 році між фірмою "Крок вперед" та Одеською облрадою було укладено договір оренди вказаного комплексу будівель. Надалі компанія проводила капітальний ремонт деяких будівель за згодою облради. Через це суттєво збільшилась вартість комплексу. Після цього ТОВ "Крок вперед" викупило ці будівлі.

Пізніше компанія частину будівель комплексу внесла до статутного капіталу нової фірми ТОВ "Бульвар 1906". Її засновниками були "Крок вперед" (81,64% статутного капіталу), Оксана Ткач (0,01%) і Михайло Шмучкович (18,35%). Він з 23 грудня 2014 року до 12 листопада 2015 року очолював Одеську облраду. Пізніше Оксана Ткач викупила частки у статутному капіталі Шмучковича і фірми "Крок вперед".

Вказаний комплекс будівель був заарештований ВАКС за клопотанням НАБУ.

Зазначимо, що 14 червня 2023 року  САП  скерувала до суду кримінальне провадження за обвинуваченням Лунгула у зловживанні владою. 

Незважаючи на це, протягом 2022 року посадовець щомісяця отримував надбавки та премії. Доплата за інтенсивність роботи підозрюваного в корупції чиновника складала 12-15 тис грн на місяць.

Середня зарплата директора департаменту капбудівництва становила 35-40 тис грн. У грудні він отримав 64,5 тис грн виплат з бюджету, з яких 33,5 тис грн – матеріальної допомоги на оздоровлення.

Лунгул не має ні власного помешкання, ні авто. У власності його дружини Інни Яніцької – квартира в житловому комплексі "Альтаїр" в Одесі. Брату чиновника Олександру належить будинок в приміській Лиманці. А також за останні три роки родич посадовця купив чотири автівки: дві Toyota RAV4 та дві Hyundai Sonata.

Зазначимо, що заступники мера Одеси, більшість із яких теж фігурує в кримінальних провадженнях, під час війни отримали понад півмільйона гривень матдопомоги.