Кримінальне провадження за обвинуваченням топчиновника Одеської ОВА досі не скерували до суду

10 квітня 2023 р. 16:37

Кримінальне провадження за обвинуваченням топчиновника Одеської ОВА досі не скерували до суду

Фото: НАБУ, САП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 12 червня скерує до суду кримінальне провадження за обвинуваченням директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації Віктора Лунгула у зловживанні владою, що спричинило збитки у понад 75 млн грн.

Відповідне рішення ухвалив ВАКС, повідомляє "Слово і Діло"

"Встановити для сторони захисту, а саме підозрюваного (Віктора Лунгула – ред.) та його захисників строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42019000000001439 від 08.07.2019 до 12 червня 2023 року включно, після спливу якого сторона захисту вважатиметься такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019000000001439 від 08.07.2019", – йдеться в рішенні.

Детективи Національного антикорупційного бюро 3 листопада 2021 року повідомили колишньому начальнику управління з майнових відносин Одеської обласної ради про підозру у зловживанні владою.

Колишньому посадовцю закидають реалізування схему, в результаті якої громада Одеси позбулася двох пам’яток архітектури — "Дача Маразлі" та "Маєток Фабрицького" —  та ще низки будівель і земельної  ділянки, на якій їх розташовано.  

За цією схемою об’єкти, які знаходяться в рекреаційній зоні - близько 300 метрів від моря, у 2017 році (згідно документів на той час управлінням керував Віктор Лунгул, - ред.)  передали приватній компанії в оренду строком на десять років. В подальшому посадовець облради забезпечив включення цих об’єктів до переліку тих, що підлягають приватизації. У результаті в 2018 році будівлі продали за 29,7 мільйона гривень компанії-орендарю, що майже вдвічі дешевше за ринкову вартість, встановлену експертизою.

Покупець також отримав і право користування земельною ділянкою у понад 1,2 гектара, яку юридично на момент продажу не оформили, відтак за право користування нею громада не отримала ні копійки. Натомість, як встановила експертиза, вартість права користування такою ділянкою, на момент продажу становила понад 56 мільйонів гривень.

Аби запобігти знищенню пам'яток архітектури та подальшій можливій незаконній забудові рекреаційної зони, детективи НАБУ ініціювали накладення арешту на об'єкт. ВАКС клопотання задовільнив: восени 2019 року накладено арешт на будівлі, у лютому 2021 року - на земельні ділянки.

У лютому 2021 року Вищий антикорупційний суд наклав арешт на понад 1 гектар землі в Одесі, на території яких перебуває пам’ятка архітектури - «Дача Маразлі».

В грудні 2019 року співробітники Національного антикорупційного бюро обшукали приміщення, де працює телеканал Думська TV на вулиці Канатній. Свої дії у НАБУ пояснили розслідуванням можливих зловживань посадовцями Одеської облради при продажу нежитлових приміщень за адресою: Лідерсівський бульвар, 13 фірмі Крок вперед.

До того НАБУ повідомили, що розслідують обставини угоди з приватизації будівлі на Лідерсівському бульварі в Одесі. Депутати Одеської обласної ради проголосували за продаж пам'ятника архітектури на Лідерсівському бульварі, 13 компанії, яка взяла його в оренду за дев'ять місяців до цього.

Тоді ТОВ Бульвар 190 отримало згоду на відведення 1,26 га по вулиці Лідерсівський бульвар, 13, 13-Б, 13-Г, 13-Д, 13-Ж, 13-З, 13-І для будівництва та обслуговування курортно оздоровчого комплексу. Раніше, за даними систем Opendata і YouСontrol, до фірми мав відношення тодішній член виконкому міськради Михайло Шмушкович. Втім, він стверджував, що його причетність до фірми тривала не більше доби, це було задовго до землевідведення і ніякого відношення на момент продажу будівлі до фірми він не мав.