Труханов про будинок Руссова: зараз Тарпана підозрюють у держзраді, тобто його майно перейде в АРМА

09 липня 2024 р. 14:52

Труханов про будинок Руссова: зараз Тарпана підозрюють у держзраді, тобто його майно перейде в АРМА

Фото: Одеська мерія

Мер Одеси Геннадій Труханов вважає, що будинок Руссова може перейти до Агентства з розшуку та менеджменту активів. Таким чином він має надію, що  пам’ятник архітектури повернути місту допоможе державна структура. 

Про це повідомив мер Одеси Геннадій Труханов в інтервʼю "Укрінформу".

На питання, чим закінчився суд щодо права власності громади Одеси на будинок Руссова, Труханов відповів, що місто досі бореться за пам’ятник архітектури.

"Коли будинок руйнувався, до мене приходили люди і звинувачували в бездіяльності. Також до мене прийшов Тарпан та показав проєкт реконструкції. Коли я це побачив, сказав, що він – хвора людина. Ці манси зі мною не пройдуть. Проєкт спотворював пам’ятник архітектури. Руслан Серафимович був власником квартир усередині будинку, і коли він учергове його підпалив, усі ці квартири завалилися. Зараз він там фактично нічого не має. Будівля стала нежитловою, ми провели виконком, прийняли будинок та виділили кошти на ремонт нежитлової будівлі. Але коли ми провели ремонт, Тарпан зареєстрував через чорного реєстратора будинок за собою. Ми виступили з контрзаходами та зареєстрували будинок за містом. Я планував перевести туди дитячу хореографічну школу, школу мистецтва. Тарпан підключив суди, погрожував мені НАБУ. І дійсно, НАБУ з’явилися наступного дня", - заявив мер Одеси.

Він нагадав, що зараз Тарпан хоче анулювати реєстрацію, а громада міста – його.

"Усі господарські суди зараз призупинені, ми ініціюємо розгляд справи в Приморському суді. Він має засвідчити всі злочини та процедурні порушення щодо будинку Руссова, які зробив Тарпан, та винести рішення, яке надалі припинить усі господарські спори. Зараз Тарпана підозрюють у держзраді, тобто його майно перейде в АРМА. Якщо в цьому плані у нього будуть зв’язані руки та він не зможе займатися судами, може, нам допоможе державна структура?", - сподівається таким чином вирішите це питання Труханов.

Те, що компанія, пов’язана з Тарпаном, відремонтувала будинок Руссова за гроші міста, він пояснив так: "Мені так сказали. Ми проводили конкурс, щоб обрати компанію, це була жінка-реставратор із Києва з хорошою репутацією".

Раніше Одеська обласна прокуратура повідомила, що колишній депутат Одеської міськради Руслан Тарпан активно співпрацював з країною-агресоркою, за що йому заочно прокурори повідомили про підозру в пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Тарпан передав Москві колекцію раритетних автівок, які росіяни використовували з метою пропаганди величі країни-агресорки. Бізнесмен нагороджений грамотою росії.

На питання щодо звинувачення у тиску на суд у цій справі Труханов відповів, що чекає засідання Господарського апеляційного суду.

В травні 2023 року Верховний суд скасував рішення Господарського суду та Апеляційного господарського суду, за якими будинок Руссова в Одесі вилучили з власності територіальної громади. Після цього муніципалітет подав заявку на відновлення державної реєстрації права власності на пам’ятку архітектури.

Раніше Південно-західний апеляційний господарський суд в Одесі ухвалив рішення скасувати право власності одеської мерії на пам'ятку архітектури – будинок Руссова. Мер Одеси Геннадій Труханов назвав це рішення "узаконенням злочину" та наголосив, що суддя прийняв рішення "на користь біглого бізнесмена". 

Після цього судді Південно-західного апеляційного госполарського суду Одеси поскаржились у ВРП на тиск з боку Одеської міськради. Представники ВРП в свою чергу звернулись до офісу Генерального прокурора. За фактами, викладеними у повідомленні одеських суддів, розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 376 Кримінального кодексу України.

Будинок Руссова було споруджено в 1897-1900 роках на замовлення підприємця Олександра Руссова. А популярності він набув завдяки розташуванню в ньому аптеки Гаєвського, яка була відомим фармацевтичним закладом. У 1908 році власник аптекарської справи Гаєвський викупив будинок у Руссова.

Значних пошкоджень історичній будівлі завдали кілька пожеж, що сталися у 2009 та в наступні роки. Пізніше мерія ініціювала масштабний ремонт пам’ятки архітектури вартістю в майже 150 млн грн.

Ната Чернецька