Оновлено! Залужний захистив дисертацію в Одеській юракадемії: що кажуть у Ківалова

28 грудня 2023 р. 09:43

Залужний захистив дисертацію в Одеській юракадемії: що кажуть у Ківалова

Фотоколаж: Інтент

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний 16 грудня захистив дисертацію для здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань "Право" в Національному університеті "Одеська юридична академія". 

Відповідна інформація оприлюднена на сайті Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Дисертація була на спеціальну тему, яка становить державну таємницю у сфері оборони, державної безпеки та охорони правопорядку. Тож ані тему, ані тексту дисертації не оприлюднили. Але відомі ключові роботи: службова дисципліна, військова дисципліна, військовослужбовці, дисциплінарний проступок (правопорушення), дисциплінарне стягнення, морально-психологічне забезпечення, бойовий імунітет, військова юстиція, Дисциплінарний статут ЗСУ.

До разової ради, яка розглядала дисертацію входили:

  • Професор юридичної академії Дмитро Цехан, який був головою ради.
  • Рецензентами були професорки академії: Тамара Латковська та Тетяна Аверочкіна
  • Офіційними опонентами виступили: директор інституту Львівського державного університету внутрішніх справ Юрій Назар та завідувачка кафедри Державного податкового університету Олена Рябченко. До речі до 9 грудня на її місці був професор Одеського державного університету внутрішніх справ Дмитро Калаянов.

6 грудня ЦПР звернувся до вишу з приводу дати захисту, але відповіді не отримав. 

Валерій Залужний — український воєначальник, Головнокомандувач Збройних сил України, член Ради національної безпеки й оборони України.

  • У 1997 році закінчив Одеський інститут Сухопутних військ.
  • У 2007 році — Національну академію оборони України.
  • У 2014 році закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.
  • У грудні 2020 року — закінчив магістеріум Острозької академії за спеціальністю "Міжнародні відносини".

23 травня 2022 увійшов до списку 100 найвпливовіших людей 2022 за версією журналу Time.

Оновлено

Як тільки ЦПР написав, що у Ківалова не коментують захист дисертації Залужного, на сайті юракадемії з'явилася відповідна інформація. 


Фото: Національний університет "Одеська юридична академія" 

В повідомленні йдеться, що Голова вченої ради Національного університету "Одеська юридична академія", доктор юридичних наук, професор та академік Сергій Ківалов вітає колегу, аспіранта кафедри адміністративного і фінансового права, Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного зі достроковим захистом дисертаційного дослідження та здобуттям наукового ступеня доктора філософії в галузі знань "Право" (кандидат юридичних наук). 

Ківалов зазначив рівень підготовки здобувача, а також повідомив, що захист наукової роботи "тривав понад три години": "Валерій Федорович розгорнуто відповів на всі питання опонентів і вкотре довів, що він противник формального підходу". Також йшлося, що випускник "завжди знаходив час і можливості для вдосконалення дисертації, розуміючи, що його наукова робота обовʼязково принесе користь державі".

У підсумках Залужного запросили до вишу як викладача: "На жаль, через високу завантаженість пана Головнокомандувача, його зустріч із нашим колективом тривала всього декілька годин. Але сподіваємось, після настання перемоги ми будемо мати змогу запросити Валерія Залужного до стін НУ "ОЮА" вже в якості науково-педагогічного працівника".

Зазначимо, що керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк негативно прокоментувала ситуацію з публікацією на сайті юаркадемії: "Публікація не була погоджена. Дозволу не надавали". 

До речі, нещодавно колишній член "Партії регіонів", нардеп III-VIII скликань і ексглава ЦВК засвітився в місті Дубай (Об'єднані Арабські Емірати). Його помітили в аеропорту. 

Про це 25 грудня повідомив журналіст Михайло Ткач.

За його інформацією, Ківалов також покинув Україну за два дні до повномасштабного російського вторгнення – вранці 22 лютого 2022 року. Він вилетів з аеропорту "Бориспіль" до Лондона (Велика Британія). У квітні 2022-го його помітили в дубайському готелі Four Season Jumeirah.

Раніше президент Одеської юридичної академії нагородив директора Одеського територіального управління НАБУ Володимира Деуліна під час святкування Дня юриста. ЦПР звернувся за коментарями до НАБУ, після чого Деуліна відсторонили для перевірки.

Згодом Національне антикорупційне бюро заявило, у відповідь на запит Центру публічних розслідувань, що інформація щодо результатів перевірки участі директора Одеського територіального управління Володимира Деуліна у заході з нагоди Дня юриста, який проходив у Національному університеті "Одеська юридична академія", буде обмежена.

Зараз Деулін, як нам повідомили в НАБУ, повернувся на посаду. За інформацією ЦПР, службове розслідування тривало два місяці — з 16 жовтня по 16 грудня. Воно закінчилось, матеріали передали до дисциплінарної комісії для прийняття рішення.

У 2021 році НАБУ проводило обшуки в НУ "Одеська юридична академія". Детективи проводили слідчі дії в рамках кримінального розслідування можливої розтрати службовими особами навчального закладу бюджетних коштів в особливо великих розмірах при закупівлі послуг з ремонту приміщень закладу. Попередня правова кваліфікація — ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).  

Ківалов також засвітився на "плівках Вовка", які публікувало НАБУ. Детективи зафіксували розмову нібито між Павлом Вовком і Сергієм Ківаловим, де суддя просить останнього підтримати позов проти ВККС, якщо раптом хтось на нього буде виходити із Суворовського райсуду Одеси.


Скрин з відео НАБУ