В Одесі хочуть повернути містобудівну раду для перевірки забудови: депутати проти

24 квітня 2024 р. 09:52

В Одесі хочуть повернути містобудівну раду для перевірки забудови: депутати проти

Фото: ДАБК Одеської міської ради

Департамент архітектури та містобудування Одеської міської ради видав наказ, яким створюється громадська рада. Її завдання після видачі містобудівних умов та обмежень "прослідкувати" за проєктною документацією.

Про це йшла мова на засіданні комісії з питань планування забудови територій, міського дизайну, архітектури та охорони культурної спадщини, повідомляє ЦПР.

Ідея реанімувати раду належить голові відомства Марату Касімову.

"Мова не йде про якесь обмеження. В місті Одесі є орган при департаменті архітектури. Головний архітектор міста має погоджувати містобудівні та архітектурні рішення забудови в межах історичних ареалів і на магістральних вулицях. Цей пункт плануємо записувати в містобудівні умови та обмеження, що треба надати погодження проєкту департаменту архітектури з цією громадською радою", - заявив чиновник. 

Голова комісії Світлана Осауленко зауважила, що виникає враження, що "хочеться прикритися колективною безвідповідальністю".

А ось голова Одеського ДАБКу та депутат Олександр Авдєєв зазначив, що згідно зі ст. 29 ЗУ "Про регулювання містобудівною діяльністю" чітко зазначено, які є критерії реєстрації вхідних даних на проєктування. 

"Є вичерпний перелік. В цій же статті є підстави відмови. Там же сказано, що МБУ мають містити. Куди ви будете писати цю громадську раду? Цей наказ є незаконний взагалі", - вважає він.

Також Авдєєв додав, що ст. 31 цього ж закону не визначає ніякого погодження проєктної документації.

На цю критику Марат Касімов відповів, що містобудівна рада є консультативним органом.

"Я можу виконати всі норми містобудівної документації та побудувати п’ятиповерхову типову будівлю в центрі міста. І це буде жах. Ця рада може спрацює, може не спрацює", - зазначив він.

Ще далі пішов депутат Олексій Єремиця, який взагалі вважає, що рада була та буде не результативною.

"Коли рада працювала у 2016-2018 роках, незалежно від обговорення, все одно все забудували", - резюмував він.

У підсумку розгляд питання перенесли на після сесійний період.

Нагадаємо, Одеська міськрада оприлюднила лише три протоколи з понад 20 засідань комісій.

Олеся Калайтович